Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pre Daníka: Ja mám v záhrade tieto odrody hrušiek: Williamsova, Will.červená, Harrow Delight, Clappova, Mramornaja, Konferencia, Abate Fetel, Boscova, Nojabrskaja, Dicolor, Lucasova, Hardenpontova, Bohemica, Erika, Bieloruská, Kumoi, Nijisseiki. Snahou je aby od júla až do jari bola nejaká k dispozícii na konzumáciu. Niektoré mi ešte nerodili - sadené pred 1-2 rokmi (Abate, Mram.,Harden.,Erika, Bielor.). U mňa je Dicolor odrodou polovice novembra až max.do konca decembra. Vtedy už nie sú Konfer.,Bosc., Lucas., Nojabr., a ešte nie je Bohemica (tá mi vydrží cca do konca marca). Takže Dicolor tam "vypĺňa" istú dieru v dopyte. Uvidím ako sa uvedú odrody ktoré ešte nerodili, zatiaľ Dicolor nechávam (aj keď chuťová špička to naozaj nie je, to treba akceptovať). Tiež jej deklarovaná skladovateľnosť do februára je podľa mňa nezmyslom, nech sa prihlási niekto komu vydrží dovtedy v pivnici. Inak porovnávať chuťovo hrušky navzájom (aj trebárs letné so zimnými) nie je žiadny hriech, prečo nie, nehovorilo sa vyslovene o nahrádzaní jednej odrody druhou...    S pozdravom: IH      P.S.: V minulosti som mal Madam Verté, chuťovo vynikajúca, len dosť trpela chorobami, uvažujem že sa k nej vrátim. Kvalitná hruška je aj General LeClerc. Spomedzi starých a krajových odrôd možno nejaké chuťovky na november-december odporučí ing.Fidla.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika