Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den. Děkuji Vam za podporu. Smysl utopení podnože ma hodně velký vliv tak jako opak. Čim delší je podnož na stromku tím větší vliv má na odrudu. Mám to vyzkoušené aji je to vědeckými pokusy ověřené. Měl jsem Rubín na 50cm. podnoži M9 a byl jsem rád, že mi rostl jako Šampion nežto na 10 cm byl velký jako na M106 a neustále zkoušel vytvořit své orig, kořeny.  Radu pana prof. Hryčovského jsem osobně vyzkoušel na odrudě Clappova maslovka, která byla natvrdo naočkována na kdouloňi od Starkla. U nesnášenlivých odrúd s kdouloní na ní první roky bez problémů rostou a v plné plodnosti se v místě očkování za nárazových větrů v místě srůstu vylomí!!  A trpí chlorozou listu a krní. A to je ten druhý duvod utopení KD. Zasadil jsem tak na tuto radu Clappovu a výsledek byl zřejmý. Clapova viditelně prospívala, listy měly normální barvu, přírustky byly poloviční oproti na semenáči a plodnost byla velmi dobrá a plody větší a kvalitni a vyrovnané. Tím, že jsem ji utopil- kořeny kdouloně MA se posunuli až na místo očkování a míza, která vzniká v odrudě nemá čas se ředit s mízou kdouloně a jdou přímo do kořenů a mírně ředěná mízou KD z kořenů zpět do odrudy a odruda tak málo vnímá mízu kdouloně, která by se délkou podnože zase více zamíchávávala a ředí mízu odrudy mízou KD. A to ještě MA je více tolerována než K -TE - A, B, C     Můžete si to vyzkoušet na dvou hrušních nesnášenlivých odrud , stejné odrudy s KD a každou zasaďte oběma způsoby a sledujte rozdíly. A to ještě je KD chráněná před silnými mrazy.

        zdravím sadař vlada

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika