Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

... nevím co je na tom tak nepochopitelného. Já neřeším datum, ale způsob na dvě etapy. První etapa je, že na obvodu "mísy" přesekám kořeny a tím podpořím prokořenění v budoucím balu. Následuje technologická přestávka, kdy dojde i vlivem lokální zálivky a přihnojení k tvorbě kořenů v budoucím balu.

To, kdy přesně dojde k vlastnímu odkopání okolí a podříznutí pod balem je už věcí jinou, optimální bude doba po shození listí tedy od listopadu do března.

Samozřejmě nepředpoládám, že stromek má tazatel mladší tří let. Tam je takto složitá příprava zbytečným luxusem.

Ad třešně, pokud díky olistění najdu 3-4× více jedinců a ztráty budu mít pod 50% jsem na tom stejně jak Vy, pane doktore. A čekat do podzima, jestli náhodou neproběhne danou loklitu majitel lesa s křoviňákem a nezlikviduje veškerý nálet, taky nebudu riskovat = třešňové pláňky jsou pro mne kategorie "záchranného přesazování" (což je v příspěvku 22.4.2014 14:29 podtrženo).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika