Čím nejlépe vápnit



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
1.3.2016 17:19

Já vápním prachovým páleným vápnem. Nejlépe na tající sníh.  Mám těžkou jílovici, navíc kyselou. Ve srovnání s mletým vápencem to vyjde levněji, hodí se mi i zásaditější reakce. Částečně rozpuštěné vápno se taky vsákne do větší hloubky.
   Mletý Vápenec je lepší na lehčí a neutrální půdy. Taky se s ním líp pracuje (není to žíravina).
  Na zásadité půdy nepatří vápno ani vápenec. Při nedostatku vápníku na takových půdách (což bývá málokdy) lze použít sádru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 13.9.2019 14:55

Chcete vápnit, hnojit nebo dezinfikovat? Dusíkaté vápno a česnek ve správném pořadí a se správnými časovými intervaly je klasická kombinace, viz web Kozákových.

Pro vápnění je uživatelsky nejlepší vápenec (není nebezpečný), ekonomicky nejvýhodnější pálené vápno (pokud máte dost odvahy a opatrnosti - hlavně pozor na oči, ať to není na mě).

Vápenný hydrát je nejlepší ve stavu, kdy je trochu navlhlý nebo už karbonizuje - aby to tolik nelítalo. (nechte pytel na vlhkém vzduchu do zimy a pak rozhazujte)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika