Zmijovec - vzcházení



Stránky: 1,  2,  3   
host - 53.240 (?) 
14.3.2007 20:33, zobrazeno: 67988x

Mám starší a několik mladých jedinců zmijovce. Starý krásně na jaře vystrčí růžky a roste, ale ty malé hlízky ne a ne vyrazit k životu. Musíse nějak "narašit" nebo co s tím? V loni jsem malé hlízky už nenašel asi uhnili...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 3.4.2007 18:07

Velká cibule mi už pícháááá. Super a i jedna menší vystrkuje růžky. Mám ještě asi pět cibulek o velikosti 2-3 cm...tak jsem zvědavý..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 25.5.2007 5:48

Mám dojem, že některé ty menší cibulky prostě během zimního skladování zaschnou. Taky je dobré před uložením na zimu omýt zmijovec ve slabším roztoku hypermanganu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 24.6.2007 21:54

Prosím Vás jak mám zmijovec donutit, aby mi pustil květ...rostlina je letos vysoká cca 160 cm a tak metr široká...v zemi je velikosti dvanáct cm dlouhá brambora...stále hází malé hlízky...ale kvést se nechce...dočkám se?

a po kvetení neodumře hlíza v zem? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.20 (?), 25.6.2007 6:33
Zkuste zmijovec během letošní vegetace lehce přihnojit, při velikosti hlízy, kterou popisujete, se už musíte dočkat. Po odkvětu zmijovec (stejně jako užovník) nezahyne, jen se poněkud vysílená hlíza trochu zmenší. Jen vás varuji, není možné být s kvetoucím zmijovcem v jedné místnosti. Musí ven, zápach má neskutečnou sílu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 30.6.2007 23:58
přihnojím a uvidím...díky
Jesle zmijovců
Jesle zmijovců
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 206.177 (?), 18.10.2007 11:10
Květu se určitě dočkáte a hlíza nezahyne. Jen se mi občas stane, že po odkvětu hlíza nevyraší a rok "sedí". Příští rok ale již roste normálně. Pokud je hlíza trochu větší (cca 1 kg), tak se jí to nestává, ale nekvete každým rokem. Květ je skutečně impozantní, ale voní přesně jako bolavá noha. Není to ale tak velký problém, protože zmijovci je stejně nejlíp venku. Zmijovce pěstuji již léta, takže pokud máte nějaké dotazy, napište   skalnicky@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.9 (?), 10.1.2008 14:34

To se dobře poví - zmijovec musí ven. Jenže o vánocích by venku těžko přežil a v domě těžko přežíváme my i sousedé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.4 (?), 20.1.2008 14:01

Tak nám loni vykvetl poprvé, přišli jsme na to až 2.2.2007, když cosi vyrazilo za stolem v pracovně. Naštěstí bylo celkem teplo a nijak neprotestoval, když jsme ho museli 10.2. dát na balkón, kde v pohodě asi tři čtyři dny pekelně smrděl, a pak už jen zblízka. Masařky tu nemáme, přesto už zase stejným způsobem nasazuje na květ.
Dokumentace loňského kvetení a začátek letošního (první snímek 18.1.2008) je zde: zmijovec.ententeak.cz 
Tak jsme zvědaví, jak se vybarví letos.
Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.107 (?), 20.1.2008 20:57

Je opravdu nádherný, ale je fakt, že smrdí jako bolavá noha. Nicméně se mi líbí i nekvetoucí. Je to asi barbarské, ale já cibulky vůbec nevyndavám ze zeminy. Když začnou rostliny zasychat, přestanu zalévat. Pak odstraním suchou nadzemní část a nechám zmijovce klidně v květináčích. Dám je jen někam do chladu. Zjara mi začnou někdy rašit  i bez zalévání. Tak je maximálně přesadím, postavím na místo, začnu zalévat a krásně rostou. Jak postupně tvoří nové a nové cibulky mám jich víc a rozdávám je. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika