Zmijovec - hurá kvete



Stránky: 1,  2,  3,  4   
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 84.191 (?) 
16.2.2008 18:48, zobrazeno: 68125x

Musím se s Vámi podělit o radost z květu zmijovce, který mám třetím rokem a nyní o velikosti hlízy patnácti centimetrů mi vykvetl. Zatím nesmrdí, ale už ted vím, že je to nádhera.

Poradí někdo co po odkvětu??? Psalo se tady, že určitě nevyhazovat, hlíza žije dál, ale co s ní?

Díky

začínáme
začínáme
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 174.1 (?), 18.2.2008 23:04

I přes ten smrad skaženého masa je to nádhera. Po odkvětu hlíza zatáhne a vyraší listy. Může se stát po opakovaném kvetení z hlízy vyraší větší množství menších zmijáků. Pak je třeba hlízu rozřezat a začít pěstovat znova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.233 (?), 19.2.2008 9:15
Vratte se k diskusi z letošního ledna, tam je to uvedeno. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.5 (?), 19.3.2008 12:42

Hezky den přejí, květ je moc hezký, chtěla jsem se zeptat. Pokud máte zkušenost, mohla byste mi poradit, co se stane po odkvětu zmijovce? Někdo mi řikal že uhnije. Květ už začíná usychat a mám obavy aby ta hlíza ne u hnila. Poprve mi kvete ne mám zkušenost. Děkují za odpověd a radu. Pajurková má webova adresa je kuty1636@seznam.cz  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.36 (?), 22.2.2008 20:19

Já si taky právě užívám krásy a hlavně "vůně" květů zmijovce. Jeden už pomalu uvadá a druhý je právě v plné síle. Hlízy jsou už obří (asi jako fotbalový míč), tak i květy vypadají podobně vzrostle. Celková výška je skoro 2 m. Ale je to exotická nádhera. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zita - (2) - 199.226 (?), 26.2.2008 9:35

Hľadala som dnes na nete zmijovec. Mám ho už zopár rokov a všimla som si, že mi vyhnal príliš skoro a vyzerá trochu inak ako po iné roky. Tak som dúfala, že to bude puk kvetu a asi je to tak. Našla som tu vývoj kvetu zmijovca a vyzerá tak isto. Kdesi som čítala, že kvitne po 16 rokoch, ja ho mám asi 5 rokov. Zita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.113 (?), 8.2.2010 20:47

Neviem či toto ešte niekto chodí čítať, ale musím sa pochváliť. Ten istý zmijovec mi kvitne zasa, po dvoch rokoch. Kvet je ešte väčší ako predtým. Na porovnanie som k nemu priložila dvojlitrovú fľašu od coca-coly a veru je menšia ako ten kvet. Takže je to asi podmienkami a nie pravidlo, že kvitne po 15. rokoch. Zita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zita - (2) - 4.113 (?), 8.2.2010 21:01

neprihlásila som sa, tak som nemohla vložiť obrázok, skúsim to teraz

kvet je nádherný, ale ten zápach
kvet je nádherný, ale ten zápach
a pre porovnanie
a pre porovnanie
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.144 (?), 29.3.2008 19:52

tak to vám gratuluji.Máte doma opravdu smradlavé štěstí nám už kvete podruhé asi za 10 let:)) je nádherný že?? Počkejte až odkvete a na podzim normálně "uschne" poté hlízu zabalte do novin a dejte do chlednějšího prostředí, ale ne tak aby zmrzl. no a na jaře znovu vysaďte, kvete ob rok nebo ob dva, obrovský kvet ho částečně "vyčerpává" tak hodně zdaru a opravdu gratuluji asi se mu u vás líbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bořivoj - (3) - 130.210 (?), 31.3.2008 11:04

Podle mých skromných zkušeností se po zaschnutí květu může ustřihnout (tak 5-10cm) nad zemí. Zbytek nechat uschnout a dál čekat. Měl by ještě i po odkvětu za nějaký čas vyrazit běžný zelený stromek. Bude asi proti ostatím opožděný, ale měl by vyrůst. Až i stromek zvadne uschne, tak cibul udržovat jako dřív.      Bořek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika