Svraštělé hlízy jiřin



host - 245.179 (?)
14.5.2008 9:51

Já mám pane Vysloužil zkušenost, že jsem nejprve jiřinky miňonky tzv.proměnlivé vysela koncem března do truhlíku, za oknem do půlky května vyrostly velmi zdatně a pak jsem je dala na záhon. Kvetly něžně, nebyly tak mohutné jako jiřinky ze skladovaných hlíz, ale do podzimu měly poměrně slušné hlízy. Ty nejkrásnější jsem uložila do sklepa k bramborám, jen tak do vaničky a nyní už si se semínky nehraji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 245.179 (?), 14.5.2008 9:51

Já mám pane Vysloužil zkušenost, že jsem nejprve jiřinky miňonky tzv.proměnlivé vysela koncem března do truhlíku, za oknem do půlky května vyrostly velmi zdatně a pak jsem je dala na záhon. Kvetly něžně, nebyly tak mohutné jako jiřinky ze skladovaných hlíz, ale do podzimu měly poměrně slušné hlízy. Ty nejkrásnější jsem uložila do sklepa k bramborám, jen tak do vaničky a nyní už si se semínky nehraji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.8 (?), 30.4.2008 9:41

Já jiřiny vyjmu ze záhonu, nechám venku odpočinout a oschnout, nic moc nečistím ani nedělím, a pak odvezu do suchého bytu (sklep býval...) a "svraštění" bývá pravidlem.  Některé jsou i pak pěkné, přežijí. Letos zimovaly nedůstojně lehce překryté novinami na WC, kde snad je více vlhka a před sadbou ztrávily dopoledne ve škopíku s vodou ohřívanou sluncem. Hůře přežívají ty krásné veliké z holandského dovozu, obyčejná pomponka přežila vše. Imigranti to mají horší... přizpůsobit se...??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika