Kavovník na konci svých sil..



host - 174.45 (?)
17.12.2008 14:40

dobry den! tvrda voda jde napravit kapkou octa, prevarenim nebo louhovanim s hrstkou raseliny... vyplati se to.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 216.136 (?), 6.3.2008 9:19, zobrazeno: 12414x

Zdravím, nějakou dobu pěstuji kávovník, když sem ho koupil byl krásný, radost pohledět, jenže teď po zimě vypadá jakoby prošel peklem, měl sem ho uskladněný na jižní straně na verandě a občas ho pohnojil. Takže předpokládám, že zásadní chyba byla to hnojení a snad ta veranda? Skusím ho přesadit, ale nevim do jaké zeminy a ani jestli je to dobry nápad.. Děkuji za jakékoliv rady..

foto: (celý odkaz zkopírujte do lišty a zmáčkněte enter..)

http://img86.imageshack.us/my.php?image=1003523sn2.jpg

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.201 (?), 19.3.2008 8:59

Dobrý den, já mám také stejný problém. Myslela jsem že to sluničkem spalený, nebo je mu zima stát na podlaze (protože bojí se ochlazení půdy), ale mám teploměr v půdě, ukazuje normální teplotu, hnojila jsem, přesazovala, ale nic nepomáhá. A na Internetu nemohu nic o tom najít :o(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.110 (?), 22.3.2008 14:43

Zdravím, taky pěstuju mj. kávovník a měl jsem s nim jednu dobu takové problémy že jsem myslel že mi zajde. První byl když jsem ho přesadil do většího květináče a dal mu půdu z našeho kompostu. Na to pozor! Kávovník nesnáší v půdě vápno, zásaditou půdu. Potřebuje kyselejší substrát, ideální se směsí rašeliny. Pak se mu daří dobře. Potřebuje celkem taky dost tepla, takže rozhodně nedávat přes zimu na nevyhříváné verandy apod. Jinak já osobně pěstuji spíš středozemní rostliny které potřebují zimní vegetační klid např. marhaníky a fíkovníky apod..

tomas.olt@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.31 (?), 13.4.2008 21:20

Na kávovník je dobrá zemina pro citrusy.Může se použít rovnou.Velice citlivý na málo světla, teploty pod 15 stupňů a přelití v tomto období.Doporučuji vyndat z květináče, nechat téměř vyschnout a přesadit.V zimním období NEHNOJIT! Na jaře pomalu zvykat na slunce, pozor na noční poklesy teplot.Dobrý je skleník, pozor na spálení! Venku může být pod stromy.V době růstu dost hnojit, raději méně dusíku, existuje přimo spec.hnojivo, dobré je na citrusy.NESNÁŠÍ vápno i v hnojivech! Měl jsem kávovník 2,4m.Nevešel se mi do baráku, dal jsem ho na jedny lázně v Třeboni a nepřežil ani půl roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.107 (?), 3.9.2008 16:17

mam asi rocní kávovník začaly mu hnědnout konce listú má dostatek světla né přímé hnojím pravidelně zalévám nepřelévám.ale máme dost tvrdou vodu.prosím poradte nerada bych o něj přišla.děkuji všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.2 (?), 5.9.2008 13:40

myslím, že už je s ním konec..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.2 (?), 5.9.2008 19:15

to je nízká vzdušná vlhkost, jinak bude ok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.45 (?), 17.12.2008 14:40

dobry den! tvrda voda jde napravit kapkou octa, prevarenim nebo louhovanim s hrstkou raseliny... vyplati se to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika