Nášlapná krmítka pro drůbež



Stránky: 1,  2   
chovat - (5) - 60.157 (?) 
18.7.2013 12:54, zobrazeno: 56858x

Máte s ním dobré zkušenosti? Od jakého výrobce?

Potřebuji zajistit krmení pro slepice na pár dní, když např. odjedu nebo je málo času pro jiné povinnosti.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 226.82 (?), 18.7.2013 17:45

Zkušenost bohužel nemám, ale počítám s tím, že když lze naučit na nášlapné krmítko holuba půjde to i se slepicemi (ale bude to chtít ukázat jim, což je pro vás čas navíc a nevím, jestli by nebylo pak lepší za nimi prostě zajít případně při dovolenkování někoho pověřit)... :) My doma nic nášlapného nemáme, máme zásobníkové věci (ale stejně krmíme spíš venku denně).. A jde taky o to, kolik máte slepic, podle toho volit velikost zásobníku etc etc. Jinak všechno by to mělo fungovat na stejném principu, takže asi na výrobci tolik záviset nebude. :) Tak ať dobře nakoupíte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 19.7.2013 5:52

A co otočená petka dnem vzhůru, naplněná pšenicí a pod ní miska... takto se dá řešit i voda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
chovat - (5) - 60.157 (?), 19.7.2013 8:11

To je výborný nápad... díky moc! yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.130 (?), 21.7.2013 9:11

Ahoj. To krmítky z petky je sice funkční, ale slepice mi ho pokaždé zbouraly. Stejně jako kybl s dírou taky převrhly. Vyrobila jsem jiné, funkční, ale... Je dřevené, venkovní. (Už mám dost krmení ptáků v okolí, teď v létě mají dost jídla všude, v zimě svoje krmítka.) Ale jak naučit slepici, aby si stoupla na plochu, která otevře přístup ke krmení.Systém jsem okoukala na netu. Ale vysvětlit jim, že na to mají šlápnout, neumím. Když jim nasypu na tu nášlapnou plochu něco dobrého, tak to sezobou a nestoupnou si na to, když ho nechám otevřené, tak žerou, ale když poklop zavřu, tak o krmítko nejeví zájem. Nevidí krmení. Má někdo nějaký nápad jak na ně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.12 (?), 5.3.2016 16:42

Ahoj, viděl jsem v jednom videu, že pro naučení vkládají takový kolík, který nedovolí uplnému zavření. Při šlápnutí na "pedál" se ozve klepnutí, na které si časem slípky zvyknou. Po nějaké době kolík odstraní a vždy se najde nějaká zvědavější slípka, která je to naučí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 6.3.2016 17:34

Nahraďte plech částečně plexi, ať je zrní vidět. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.131 (?), 15.1.2017 18:28

já jim to nechal 3 dny otevřené úplně a nášlap byl zatížený cihlou. Další 3 dny jsem dal podpoklop zarážku, aby viděli žrádlo a museli stoupnout na nášlap a po týdnu jsem to zavřel a nechal to na nich. Zvládli to v klidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.7 (?), 27.3.2016 13:17

Koupil jsem nášlapné krmítko od hradský-sunk.Vše dělám podle přiloženého návodu t.j.nášlapku jsem zatížil aby bylo krmítko stále otevřené, ale denní dávku kterou jinak zezobaly slepice do hodiny mají v krmítku už čtvrtý den.Připomínám že až na trávu, kterou jim občas hodím nedostávají nic jiného.Snůška šla rapidně dolů.Mám 10 slepic 1 rok staré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 35.61 (?), 27.3.2016 14:47

Prostě se jim na tom něco nelíbí.

Může to být třeba tím pozinkem/kovem. Může jim vadit nášlap, stín z víka atd.. Nášlapná krmítka nepoužíváme, všechno určené pro slepice máme buď plast nebo dřevo. Nicméně občas dostanou něco v nerezu a moc odvázané z toho nejsou. Zatímco z plastu baští bez meškání, z plechu velmi opatrně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika