Kdo mi zabíjí slepice?



host - 40.135 (?)
6.9.2017 10:19

Nejsem ježčí nepřítel, nepřejíždím je cíleně autem a nezabíjím je na potkání. Slepice zabezbečit umím, ale všechno má své hranice a meze. Tak jako kvůli jsetřábům nemám nad výběhem sítě, nehodlám ani kvůli ježkům chovat slepice v klecích. Stačí, že je zavírám na noc. Kuna nám bydlí přímo pod kurníkem a rozhodně ji nehodlám vyhánět... dokud tam bydlí, je klid. Chodí lovit jinam, neupozorňuje na sebe tím, že by lovila " v hnízdě" a cizí kunu do svého teritoria nepustí. Liška k nám občas chodí jedna, a i ta dá přednost misce granulí a zbytkům masa. Konkrétního ježka jsem vyřešil a je opět klid.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                  
host - 40.135 (?), 6.9.2017 10:19

Nejsem ježčí nepřítel, nepřejíždím je cíleně autem a nezabíjím je na potkání. Slepice zabezbečit umím, ale všechno má své hranice a meze. Tak jako kvůli jsetřábům nemám nad výběhem sítě, nehodlám ani kvůli ježkům chovat slepice v klecích. Stačí, že je zavírám na noc. Kuna nám bydlí přímo pod kurníkem a rozhodně ji nehodlám vyhánět... dokud tam bydlí, je klid. Chodí lovit jinam, neupozorňuje na sebe tím, že by lovila " v hnízdě" a cizí kunu do svého teritoria nepustí. Liška k nám občas chodí jedna, a i ta dá přednost misce granulí a zbytkům masa. Konkrétního ježka jsem vyřešil a je opět klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 7.9.2017 12:07

Slepice zabezpečit umí. Kuřice asi ne. Jestřáb, kuna i kmotra liška-tu dokonce hostí- ho neiritují, ježek však ano-na něj si troufl. No, co se dá dělat-nejslabší, máte padáka! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.70 (?), 10.9.2018 10:51

Zdravím, před týdnem jsem našla ožraného mladého kačera. Nemohla jsem zjistit co ho mohlo tak vykousat. A včera jsem na to přišla. O půl 11 v noci, začal křičet další kačer, tak jsem šla se synem ven a to co jsem viděla. Ježek byl zakouslí nad ocasem a ne se pustit. Kačer křičel bolestí. Nakonec se podařilo ho sundat. Kačer měl ránu asi 6 cm vytrhané peří. Ježek byl převezen na bezpečné místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.60 (?), 18.12.2014 21:42

dobrý den, mě zmizeli 3 slípky a byla to liška, je pravda, že bydlíme na samotě a pozemek je velký až na okraj lesa. změnil jsem dobu otvírání i dobu zavírání slepiček, taky jsem je otvíral nepravidelně - 2x v týdnu zůstali otevřené ve stodole...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.200 (?), 24.5.2015 11:08

S jistotou Vám mohu říci že se jedná o jestřába nebo jiného dravce. Tento problém jsem měl též a řešil mnoha způsoby. Nějaké cetky a CD pomáhají jen krátkodobě. Z mé zkušenosti mám odskoušeno toto, barva slepic černá, pomůže to ale pořád to nebylo ono. Pak jsem na to přišel náhodou. Pořiďte si dvě tři... HUSY. Nejlepší hlídač jaký může být. Při mé úmrtnosti slepic 15Ks ročně je nyní NULOVÁ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.116 (?), 8.1.2018 0:06

Taky si to myslím. Mám housera čistého slováka, husu hybridku, se slepicemi se snášejí výborně, zas tolik nesežerou a hlídači perfekní. Vlastně je mám hlavně proto, jelikož o kuny a lasice tu rozhodně není nouze. Z pernatých jsou tu jen krahujci a káňata, žádný z nich slepice neloví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.146 (?), 31.5.2015 7:05

oni to taky ty slepice dělají rady mezi sebou jedna je slabší uhodí se ostatní cítí krev a to je fofr jak jí likvidují skuste schválně jednu polít krví a uvidíte že mam pravdu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 31.5.2015 9:51

Kanibalismus může nastat tam, kde slepice trpí na více způsobů, nejčastěji je to základní neznalost chovatele, nebo jeho úchylka, hrubost, týrání, málokdy se na sebe zvířata vrhnou jen proto, že je některá z nich potřísněna vlastní či cizí krví-např.při zabíjení králíků, prasete... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.69 (?), 19.10.2016 14:02

dobry den dnes jsem prisel k vyběhu slepic a s pěti slepic jsem našel 4 bez hlav a jedna byla uplně pryč co za zvíře to mohlo udělat a jsme opklopeni sousedy kde mají velké psi dekuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.98 (?), 20.10.2016 20:13

Kuna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika