Zmlazení měsíčních jahod



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?)
20.3.2014 13:20

výsev nových je jednodušší než cokoliv jiného.

Přisypávání kompostu napodzim je jednou cestou, jak je udržet v kondici o pár let déle, ale nejlepší výsledky dávají druhým rokem od výsevu. Pak už je to spíše o bezpracném pokračování s nižší kvalitou.

Před týdnem jsem viděl první žír od slimáků, tak nezapomeňte na Feramol (ostatní prostředky nejsou do jahodníkového záhonu vhodné) nebo "pivní pasti".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 240.105 (?), 20.3.2014 11:52, zobrazeno: 3994x

Zdravím.

Mám na zahradě už několikátým rokem měsíční jahody pro děti. Postupně se vytahují, takže jsou to vyholené tuhé delší stvoly s listovou růžicí na vrcholku. Dají se nějak zmladit? Jako třeba rozdělit (=olámat, protože kořeny to má až dole), zasadit jenom ty vršky? Nebo to třeba celé zasypat kompostem? Nebo je to prostě konečná, nějaké omlazení není možné a mám pomalu vyset nové?

Není to žádný zásadní problém, ale pokud bych jim mohla prodloužit žití, byla bych ráda.

Přeju pěkný den.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.3.2014 13:20

výsev nových je jednodušší než cokoliv jiného.

Přisypávání kompostu napodzim je jednou cestou, jak je udržet v kondici o pár let déle, ale nejlepší výsledky dávají druhým rokem od výsevu. Pak už je to spíše o bezpracném pokračování s nižší kvalitou.

Před týdnem jsem viděl první žír od slimáků, tak nezapomeňte na Feramol (ostatní prostředky nejsou do jahodníkového záhonu vhodné) nebo "pivní pasti".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.228 (?), 21.3.2014 8:29

Měsíční jahody zmlazuji už asi dvacet let, takže mám vlastně stále tytéž. Dělám to tak, že starý trs prostě roztrhrnu, někdy i na několik kusů, posoudím, kde zůstaly nejlepší kořeny, a ten zasadím znovu, hlouběji samozřejmě, až po tu listovou růžici. Dělám to většinou na podzim, ale když to nevyjde, tak brzy na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 21.3.2014 12:22

Děkuji za rychlé odpovědi. Udělám tedy oboje, vyseju si nové pro další rok, staré zkusím kde to půjde vysadit znova, jinak jim ještě nasypu kompostu. O sklizňové výkony nejde, spíš že děti hledají na zahradě něco k uzobnutí.  A nasypu i Ferramolu. Slimáci u nás ještě nevylezli, ale je jich tu každoročně hojně a po letošní zimě to bude teprv mazec.

Ještě jednou díky a pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.3.2014 12:43

Slimáci vylezli, jen ještě nejsou moc vidět, když ti z lońských vajíček mají cca 6 mm, ale za měsíc budou vidět lépe, protože budou už ke 2 cm. Dejte pivní pasti a uvidíte, že jsou už aktivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika