Zaschlé plody kanadských borůvek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 36.11 (?) 
21.8.2015 11:12

Mám 5 borůvek, denně 8 litrů vody každá vodou ze studně (dešťová došla), ale hlavně je mám přikryté netkanou textilií - původně proti kosákům aby mi je neožrali ale je to vynikající ochrana proti slunci. všechny borůvky nádherně zrají, je jich hodně a jsou veliké, sladké a nezasychají. Zakrytí mohu 100% doporučit.  Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
aldyk - (36) - 176.230 (?), 21.8.2015 14:45

Kromě zalévání zastínění určitě borůvkám prospěje. Jeden keř mám na přímém slunci a tam jsem dopadl stejně - komplet vše se scvrklo. Druhý keř je ve stínu a ten je ok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.113 (?), 22.8.2015 22:24

Dobrý nápad p.Lenka... a ja som chcel na budúci rok stavať stenu z celtou: D

Môžete upresniť aký druh a akej ferby je tá Vaša netkaná textília?

jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.113 (?), 22.8.2015 22:51

teraz som si všimol a opravujem

malo byť samozrejme "akej farby" crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.11 (?), 24.8.2015 12:07

Netkaná textilie samozřejmě bílé barvy. U nás v Čechách se prodává budˇ pětimetrový pytel který ustřihnu na výšku borůvky, dám k ní tyčku a pytel na tyčku nahoře uvážu a nechám volně spadnout a dole pro jistotu zatížím kamenem nebo na velké borůvky, co se nevejdou do pytle, dám zase tyčku, kolem ní obatím netkanou textilii, nahoře uvážu a borůvku zahalím jako do závoje. Je to netkaná bílá textilie která se běžně prodává, na jaře s ní zakrývám zeleninu proti mrazíkům. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.113 (?), 24.8.2015 23:30

Ďakujem p.Lenka za inšpiráciu.Proti vtákom som doteraz používal také zelené siete, tá textília bude aj proti nadmernému slnku.A bude to možno dobré aj na rajčiny proti jarným mrazíkom, doteraz som na to používal tašky z hypermarketu.

Ešte raz ďakujem za dobrú radu.

jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.11 (?), 25.8.2015 10:39

Tak tady je foto těch mých "bubáků". Pytel z netkané textilie je primárně určen dle popisky na papriky a rajčata ale u mě má všestranné použití. Zelené sítě jsou jen pro zlost, nic nevydrží a ptáci se přes ně stejně dostanou. Přeji dobrou příští úrodu smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.186 (?), 4.9.2015 9:18

Do budoucna bych chtěla také jít tímto směrem, i já jsem měla letos borůvky k nepotřebě. Uvažuji ale, že kdyby pršelo (případně i několik dnů), tak se netkaná textilie nasákne, ztěžkne a tenké větvičky borůvek zatíží, ohne - možná i zlomí? Máte s tím nějaké zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika