Sazenice jahodníku v sadbovačích



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 227.36 (?) 
2.8.2014 13:56

Dam si patentovat pyr, pupavu a dalsiu burinu. Zorganizujem si eskortu a budeme chodit po zahradach a sadoch a vyberat pokuty za nelegalne drzanie mojich rastlin...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.8.2014 11:08

Mirku, ony se ty odrůdy chrání samy. pokud nemnožíš v režimu udržovacího šlechtění, (což v malém nejde), tak postupně degenerují, takže většinou uděláš ze sadby 3-4 generace a pak radši nakoupíš zdravou i s licenčním poplatkem. Pro vlastní potřebu tak můžeš obnovovat porost s mírným přebytkem. Nesmíš rozdávat a ještě k tomu dát visačku... Nemusíš však hlídat kompost. J.R. je byrokratický jak EU. s návrhem na zavedení licenčních poplatků i z tzv. Amatérských odrůd. Pěstuješ vegetativně množenou rostlinu 20 let a zmladíš ji zakořeněním vrcholových řízků - tak zaplať správci licencí amatérských odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 2.8.2014 7:00

Proč blbá jahoda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.80 (?), 2.8.2014 7:05

Pane Mirku, zabralo Vam neco na ty molice na okurkach ve skleniku (Chess, Ninja, Plenum)? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.8.2014 7:26

Molice se mi ve skleníku podařilo zlikvidovat, použil jsem PLENUM. Teď už nevím zda 2 nebo 3 postřiky, ale jsou pryč!!! Teď už tam mám "jen" padlí a svilušku na melounech. Musím ještě podotknout že jsem ošetřoval i proti svilušce (Vertimec 1.8 EC) a vzal jsem tím i okurky. Venku na rajčatech se molice stále drží, naštěstí devastace není taková jako ve skleníku (černá houba na listech) a rajčata jsou stále trochu v předstihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 2.8.2014 7:30

Protože letos už ta bestie neurodí wink krásné velké červené plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.218 (?), 1.8.2014 7:27

Dozvedel jsem se - neni to uplne prekvapiva informace, ze - sadba v sadbovačích, určená pro zahrádkáře, se sází v létě z frigosazenic. Frigo vysazené v létě ještě ten rok vykvetou a mají proto příští rok nižší úrodu.

Z tohoto hlediska je na podzim, resp. koncem srpna (cim drive, tim lepe), lepsi zelena sadba, u ktere je vsak riziko ujmuti pri teplem a zejmena slunecnem pocasi. Nejlepe proste vychazi jarni frigo sadba. Vysadbu jahod je dobre planovat predem a (i) kvalitne pripravit pudu pro vysadbu.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 1.8.2014 7:35

Taky se chystám založit nový záhon, a zvažuju frigo sadbu..kde je nejlepší ji objednat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.218 (?), 1.8.2014 9:05

Tezko rict, posledni 2 roky jsem kupoval ve Vrananech, uplne 100% jsem spokojeny nebyl. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.88 (?), 1.8.2014 13:22

Pokud v červenci přiháčkujete drátkem ve tvaru otočeného U sazenice do kelímků se zeminou (neodstřihovat od mateční rostliny), během 2-3 týdnů zakoření a kolem 10.-15.srpna můžete sázet na nový záhon. Ani slunečné počasí posledních let jim pak nevadí natolik, aby uschnuly. Kvůli slunci to tak dělám poslední roky a osvědčilo se.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika