Ovoce do stínu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.156 (?) 
23.1.2015 16:29

Proti kočkám stačí okolo mladé rostliny položit tašky nebo cihly, aby kočky nemohly hrabat. Případně přihodit hadr ze psí boudy. Horší je, že tyto rostliny jsou náchylné po vyrašení k omrznutí při poklesech teploty okolo    0 st. To mi vadilo mnohem více než ty kočky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 23.1.2015 20:09

Omlouvám se za hrubku v předešlém příspěvku. Samozřejmě, kočky zlikvidovaly.
Pozdní jarní mrazíky také decimovaly zbylé 2 samičí sazenice. Takže to byla konečná pro pěstování kolomikty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.132 (?), 10.2.2015 19:48

Asi všechny rostliny vyžadují alespoň nějaké to přímé slunce, byť chviličku. Snad kromě těch vysloveně jmenovaných. Pokud to místo pro pěstování rostlinstva není úplně úzké uzavřené a alespoň rozptýleného světla by bylo dostatek, tak jsem viděl nějaké starší jabloně, které toto jakš takš snáší, samozřejmě ale záleží na odrůdě.

Polostín a vlhko má rád medvědí česnek - prý léčivka.

Taky jsem hodně viděl červený rybíz že roste v lesích, docela tmavých, na to, jak se o rybízu říká, že má rád sluníčko, tak dokáže přežít, a kupodivu i plodit, na tmavém místě. Nepočítejte ale s cukernatostí plodů - je to kyselina. Ale třeba do zavařenin nebo marmelád na okyselení by se to hodilo. Popřípadě to zajídat nečím jedlejším.

Ještě lísku jsem občas viděl v tmavším lese. Takže taky možnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.3 (?), 21.4.2015 14:11


V téměř celodenním stínu pěstuji rebarboru. Je na severozápadní straně domu, z jihozápadu je pergola a navíc ze severu je asi půl metru od rebarbory jabloň, takže slunko maximálně hodinu denně. Není to jak na slunci, ale na několik koláčů za sezónu se urodí. Rybíz, červený, mají sousedi mezi jabloněmi a je dokonce sladký. Vydrží na keříkách dlouho. Ani nevím ajk dlouho. Snad do konce léta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika