Maliny nerostou



host - 110.98 (?) 
26.6.2023 13:29, zobrazeno: 738x

DObrý den, mám dotaz. Nerostou mi maliny. Resp to rozdělím na 2 problémy. 1) maliny sice vyhodily nový výhony, nechala jsem u novější (2 roky) maliny 3 výhony u o rok starší (3 roky) 5 výhonů - samozřejmě ty nejsilnější a zbytek šel nemilosrdně pryč. Ale výhony rostou šíleně pomalu, jak rostou tak slábnou a u jedný maliny (u té mladší) se dokonce zarazily asi ve výšce 50 cm a dál nerostou (užraný vrcholek však nevidím). A nechápu proč. Jsou většinu dne na slunci, na jaře dostaly lopatu kompostu a přihnojila jsem je cereritem. 2. nerostou mi nově zasazený maliny. Loni na podzim jsem zasadila malinu (A ostružinu) ale jen tomu jednomu krátkýmu klacku narostly listy a nic víc. Žádný nový výhon - prostě ani ň - jen má každý klacík 3 řady listů (Byly zkrácený na 3 pupeny už ze zahradnictví) a to je vše. Při výsadbě jsem do jámy přihodila kompost. Děkuji za jakoukoliv radu, co s tím nebo co jim chybí, aby rostly (Prý jsou maliny plevel, co sám rostě - ha ha ha)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 199.133 (?), 26.6.2023 16:30

Jsou většinu dne na slunci... mají dost vody?

Loni na podzim jsem zasadila malinu... prostokořenou nebo kontejnerovanou? Kupované prostokořenné maliny se podle mých zkušeností obtížně zakořeňují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.192 (?), 26.6.2023 22:20

No ony by chtěly víc, než "lopatu" kompostu, to tak kompostem pokrýt plochu záhonu (tak ob rok) Nový výhon mohou ještě vyrazit, ohledně výšky - dorůstají některé výš, některé méně.

Mají rády slunce, ale ne úpal - polední slunce moc nemusí. A z přírody jsou zvyklé mít zastíněné kořeny trávou, takže třeba u mne jim vadila osluněná vypletá plocha, začly růst až zamulčované.          Lída

           Lí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika