Tulipány - sprášené



host
18.10.2005 7:13
Dobrý den
Pan kolega Basík má pravdu. Proces opylení končí v semeníku a nemůže změnit barvu květu, která je geneticky dána. Pestrobarevnost je skutečně v převážné míře způsobeno virózou, i když to můžou být i jiné choroby. To, že Vám na záhoně zůstanou jen červené, jak uvádíte "plané" tulipány může způsobit to, že jsou daleko vitálnější než nové vysazené odrůdy a za nějaký čas prostě převáží na výsadbovém místě, zatímco nové odrůdy prostě zaniknou z různých důvodů.
Pěkný den přeje Stanislaw
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 13.5.2005 8:58, zobrazeno: 9181x
Vysadila jsem vedle sebe žluté a oranžové tulipány. A druhým rokem mi ty oranžové vykvetly se žlutou kresbou. Dá se tomu nějak předejít. Pomůže třeba opylení stejmým druhem dříve než to udělá hmyz či vítr. Jak to dělají na výstavách, že mají spoustu barevných odrůd vedle sebe??
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 23.5.2005 22:14
Sprášení tulipánů není možné. Z cibule musí vždy vykvést stejná barva. Pokud se změní, jde o virózu a je ji třeba zlikvidovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 14.10.2005 14:43
Mám stejný problém s tulipány a nemyslim si, ze je to viroza. Mám na zahradě "plané" červené tulipány a kdyz jsem zasadila jinak barevné odrůdy, tak všechny do cca tří let byly červené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 18.10.2005 7:13
Dobrý den
Pan kolega Basík má pravdu. Proces opylení končí v semeníku a nemůže změnit barvu květu, která je geneticky dána. Pestrobarevnost je skutečně v převážné míře způsobeno virózou, i když to můžou být i jiné choroby. To, že Vám na záhoně zůstanou jen červené, jak uvádíte "plané" tulipány může způsobit to, že jsou daleko vitálnější než nové vysazené odrůdy a za nějaký čas prostě převáží na výsadbovém místě, zatímco nové odrůdy prostě zaniknou z různých důvodů.
Pěkný den přeje Stanislaw
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika