Lílie - co s odkvetlými lodyhami



host - 141.6 (?)
2.6.2013 9:20

Dobrý den, je to velmi jednoduché - lilie kvetou, odkvetou, odstraníme pouze vršek - případné semeníky, a dokud je lodyha a listy zelená, necháváme ji, ale pozor - hned jak začne buďto žloutnout, nebo už má semtam hnědé fleky na listech - začínajjící plíseń - tak ihned lodyhy těsně nad zemí uřežeme. To je velice důležité, protože kdo lodyhy takto napadené ponechává až do jara, mezitím opadají napadené lístky na zem, pozemek se touto chorobou zamořuje a postupně se zde už lilie nedají pěstovat. Tímto postupem - zavčasu odstranit stonky, můžeme mít lilie na jednom místě moc let. Zdraví Mitiska Třebíč

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 159.234 (?), 25.7.2012 21:56

Zdravím všechny a děkuji těm, co mi odpověděli na můj dotaz ohledně lílií po odkvětu. Omlouvám se za pozdní reakci, ale byl jsem mimo. Informace od Vás využiji a moc za ně děkuji. Zatím mi lílie velmi krásně kvetou. Děkuji Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.6 (?), 2.6.2013 9:20

Dobrý den, je to velmi jednoduché - lilie kvetou, odkvetou, odstraníme pouze vršek - případné semeníky, a dokud je lodyha a listy zelená, necháváme ji, ale pozor - hned jak začne buďto žloutnout, nebo už má semtam hnědé fleky na listech - začínajjící plíseń - tak ihned lodyhy těsně nad zemí uřežeme. To je velice důležité, protože kdo lodyhy takto napadené ponechává až do jara, mezitím opadají napadené lístky na zem, pozemek se touto chorobou zamořuje a postupně se zde už lilie nedají pěstovat. Tímto postupem - zavčasu odstranit stonky, můžeme mít lilie na jednom místě moc let. Zdraví Mitiska Třebíč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.79 (?), 24.9.2013 20:55

Zdravím, já zelené části ponechávám na záhonu. Pokud je překrývám textilií a mulčem, tak lodyhy uřežu u země. Zahnědlé a suché odstraňují vždy ihned celé. Botanické druhy ponechávám pouze zkrácené a odstraňují je na jaře. Vyvinuté tobolky se semeny se dají výhodně ocenit. Vlastní lodyhy dávám do kompostu, rychle se rozkládají.    Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika