sklerociová hniloba česneku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 206.48 (?) 
6.12.2012 13:14

FOLICUR - dodatek 2.

Oni ti Němci dělají tenhle prostředek v různých koncentracích. Takže pozor, vždycky řádně prostudovat návod a dodržet to, co tam píšou. (ředění, moření,  lhůty, ochrannou lhůtu)

Navíc Němci většinou nežerou česnek, nejspíš jim smrdí, takže není v návodu uveden.

Je tam ovšem mimo hromady jiných zelenin, ovoce a obilovin uvedena cibule - ta choroba je totiž úplně stejná jako ta, co Vám zničí česnek.

Proto to co platí pro cibuli sazečku, nebo sazenice cibule platí i pro česnek.

Pro zajímavost a orientaci odkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 206.48 (?), 12.12.2012 7:36

Folicur - dodatek 3

U nás se prodává přípravek HORIZON 250 - má stejný obsah účinné látky tebuconazole jako FOLICUR (250g/l).

Není ale určen pro česnek ani cibuli podle českého návodu.

Takže jsem se jal bádati a zjistil:

Egyptský návod - moření 2,5%, postřik 0,2%,  2x za vegetace, odstup 6 týdnů.

Španělský návod -  Moření - koncentraci neuvádí,  postřik 0,1%,  2x za vegetaci, odstup 4 týdny.

A doporučuji HORIZON 250 koupit v Polsku, vyjde na polovinu ceny,  pod 100,- Zlotých. (narazil jsem nejlevněji za 93,- Zl.)

U našich českých prodejců (vydřiduchů) stojí vždy přes 1000,- Kč za litr. Někteří zvlášť vychytralí čeští takyprodejci chtějí i 1500,- Kč za litr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.48 (?), 14.12.2012 7:21

Folicur 250 ew (Horizon 250 ew) - dodatek 4 a poslední :

Účinná látka tebuconazole v EU (a ČR) na česnek povolena není. Ale nejlepší návod jsem našel u Mexičanů - přímo na česnek:

Moření stroužků  - 1%

Po vyrašení postřik 0,1% při slabém výskytu Sclerotium cepivorum, při silném zasažení 0,2% 

Doporučují celkem následně 3 postřiky 0,1% až 0,2% v rozmezí 30 dní.

Ochranná lhůta pro česnek je podle Mexičanů  - 37 dní.

Mimochodem, při svém bádání a hledání jsem zjistil, že to Indové, Číňani, arabové a ostatní lijí na čaj, citrusy, fazole a ostatní zeleninu jako diví. Taky to dávají na brambory. Takže milovníci zdravé výživy (mungo klíčky) a čaje, ranných dovezených brambor, pomerančů,  banánů, manga a pod. už museli reziduí dostat do těla slušný kyblík. Pěstitelé vinné révy to používají taky hodně, a skoro všichni.

Takže se račte rozhodnout, zda to v rozporu s českými  (a EU) předpisy použijete, či si koupíte tímhle sajrajtem napatlaný česnek z Číny či Španělska, případně pesticidové biožrádlo a zapijete to kontaminovaným čajem s nastříkaným citronem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.74 (?), 17.12.2012 9:44

Folicur - překlad gůgl ze španělštiny:

Česnek

Bílá rot (Sclerotium cepivorum)

Osivo Léčba: 1,0 L / tuna

Aplikace na krk:

1,0 až 2,0 l / ha

Udělejte ponorná léčbu před výsadbou, rozpustit produkt v 100 l vody.

Naneste na krk závodu na 30, 60 a 90 dní po výsadbě.

V mírné infekce používat nízké dávky a vysoké dávky těžkou infekci.

Použijte dostatečné množství vody pro dobrou penetrací.

---

Mimochodem, likviduje to taky fusarium, spolehlivě

Howgh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.180 (?), 1.7.2013 7:51

Benlate (Fundazol, Benomyl)  firma DuPont už od roku 2001nevyrábí z důvodu vypěstované rezistence a nechala zrušit i jeho registraci. Ovšem jelikož už neplatí patentová ochrana, vyrábí jej jiné firmy, ovšem polské výrobky...? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.157 (?), 4.9.2013 5:30

milý pane, jste úplně mimo.

V Polsku dostanete většinu prostředků pro ochranu rostlin podstatně levněji, než byste zaplatil předraženému Babišovu Agrofertu.

Všechno výrobky renomovaných firem. Nebo si snad myslíte že Bayer či Syngenta nebo ICI jsou polské??  Nevěřte mediální masáži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.246 (?), 14.10.2013 15:11

Je možno použít k moření místo Sulky přípravek Sulikol K?  Obsahuje 50 procent síry, když dodržím koncentraci síry jako u Sulky??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.71 (?), 10.11.2013 16:31

klidně můžete. Ovšem Sulikol K (dnes Kumulus) potlačuje pouze roztoče Vlnovníka česnekového. Nepůsobí na kořenové roztoče.  Doporučuje se také jarní postřik (rostlina má 3 listy) 0,4% Sulikol K, resp. 0,3% Kumulus. Taky můžete použít Solfatan, což je přísada do koupele pro kloubní nemoci (ten dostanete v lékárně).  Sulka je lepší, protože zabíjí některá vývojová stadia kořenových roztočů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 175.180 (?), 23.2.2014 15:45

V loňském roce jsem na česneku objevil sklerocium. Podle rad o několik příspěvků výše, jsem namořil Horizonem 250. Dnes jsem nevydržel a hrábnul do země. Všechen namořený česnek shnil!!! Jeden řádek byl nasázený bez moření a už je 5 cm vysoký a vzešly všechny stroužky do jednoho. Super rada. Mívali jsme vždy výstavní česnek, teď jen ostudu. A to jsem pro obměnu nakoupil sadbu 4 odrůd, shnilo vše!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 23.2.2014 16:04

Tak ste niekde spravil chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika