Ozimá cibule



Stránky: 1,  2   
host - 63.239 (?) 
1.5.2021 7:30, zobrazeno: 3687x

Začátkem srpna jsem vysel tři odrůdy ozimé cibule doma, do kelímků (Hiberna, Augusta a Senshyu). 5.10. jsem sazenice cca 5 mm tlusté vysadil do záhonu (po stranách experimentu s ozimými květáky). Přes zimu byly řádky cibule kryty netkanými textiliemi 19 g/m2 a 50g/m2. Bez nějakých dalších prací mám dnes již krásnou cibuli. Žádné ztráty i když teploty letos v únoru šly až k -15 °C. Cibule z výsevů se mně nikdy na zahradě nedařila, ale tento způsob pěstování se mně zalíbil a na příští zimu připravím celý záahon cibule. Doporučuji.

           Vladimír

Ozimá cibule
Ozimá cibule
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.220 (?), 7.5.2021 10:48

Začátkem listopadu jsme vysadili do foliovníku sazečku ozimé cibule Shakespeare (pouze naházena do rýh = nahodilá orientace kořínků a růstového vrcholu a přihrabaná). Již 14 dní sklízíme jako jarní cibulku. Na cibuli ovšem zůstává vrchní hnědá suknice (slupka) původní sazečky, docela drží, její odstranění je třeba jednotlivě ručně. Nemáte někdo nějakou fintu??? Díky moc za případný nápadsmiley.

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.149 (?), 24.7.2023 18:36

Nějak mně to s tou ozimou cibulí loni nevyšlo a málem i letos jsem přehlédl, že je teď správný čas na předpěstování sadby. Semena Augusty a Hiberny už mám, semena Senshyu už budou asi neklíčivá. Počítám, že budu potřebovat tak 150 sazenic. Potřebuji si namíchat nějaký výsevní substrát, asi dám jen kompost a na zlehčení rašelinu. Píši to jen jako upozornění, kdyby někdo chtěl tu ozimou cibuli pěstovat. Teď je opravdu nejvyšší čas.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 61.184 (?), 24.9.2023 7:50

Začátkem týdne jsem vysadil sazenice cibule, přibližně 210 ks. Zdá se že se uchytily a začaly růst.
Vladimír

Sazenice
Sazenice
Vysazeno
Vysazeno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.169 (?), 20.10.2023 16:30

S ozimou cibulí jsem zhruba po měsíci od výsadby sazenic opravdu spokojený. Zatím jsem ji měl bez nějakého pokrytí, ale zítra chci dodělat ten druhý tunel s NT 50 g. I když si myslím, že rostliny jsou už skoro tak velké, že by přezimovaly, tak si myslím, že pokrytí ještě urychlí jejich podzimní růst. Zbytek sazenic cibule jsem vysadil na čerstvě zrytý záhon jen tak volně bez černé textilie. Tuto cibuli nebudu ani nijak v zimě zakrývat, bude to záhon pro srovnání. Pokud všechno nebo větší část uhyne, nebude to žádná škoda, záhon na jaře využiji pro jinou zeleninu.

           Vladimír

Záhon připravený na pokrytí NT 50g
Záhon připravený na pokrytí NT 50g
Takto vypadají sazenice dnes
Takto vypadají sazenice dnes
Záhon se zbytky sazenic
Záhon se zbytky sazenic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 20.10.2023 23:19

Ten třetí snímek je ozimý květák, ne? Sorry, ale nás neoblafneš, cibule vypadá jinak.wink

Vladimíre, mám radost, že tohle všechno děláš. Znamená to, že Tvé zdravotní potíže Ti nezabraňují pokračovat v tvém"pokusnictví". Palec nahoru.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.169 (?), 21.10.2023 5:49

Nemám zájem někoho uvádět v omyl. Jsou na něm opravdu sazenice cibulí a květáků. Když otevřeš obrázek a ještě jednou na něj klikneš, tak uvidíš, že tam vzadu (nahoře) jsou i sazenice cibule. Mohl jsem ten snímek dát i ke květákům, ale psal jsem nejprve tu cibuli.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 22.10.2023 22:27

Vladimíre, promiň, to byl vtípek. Přátelský. Tak ho neber tak vážně. Nikdo Tě nepodezírá z žádných nekalostí. Znáš mě už dost dlouho, jsem huba nevymáchaná, ale máloco myslím ve zlém.wink

A rozhodně dál uveřejňuj detaily svých pokusů, jsou velice zajímavé. Otvírají možnosti, o kterých běžní zahrádkáři jako já ani netuší, že existují. Obdivuju Tvoji energii.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.197 (?), 10.11.2023 19:32

Ozimá cibule včera.

           Vladimír

Ozimá cibule v tunelu
Ozimá cibule v tunelu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 11.11.2023 21:43

Budeš ji nějak přikrývat? Jak hluboký mráz snese bez závažného poškození?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika