Lahůdková cibule - jako sazečka napřesrok?



host - 57.71 (?)
25.9.2008 11:55

:-):-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 57.71 (?), 11.9.2008 12:21, zobrazeno: 10972x

Nezkonzumovali jsme všechnu lahůdkovou cibuli, kterou jsem nasadila ze semínek k tomuto účelu - jak bylo psané na obalu... Dnes jsem vytahovala zbylé cibulky, většinou už bez "listů" a napadlo mne, zda by se to nedalo použít na příští rok na výsadbu, jako sazečky, pravda je, že jsou cibulky větší o něco než sazečka... Je to nesmysl???

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 19.9.2008 12:02

Myslím, že pokud jsou ty cibulky z letos vysetých semínek a jsou tak malé, že se nedají běžně upotřebit (do guláše :-)), tak k vysázení příští rok proč ne. Já osobně bych to zkusila. Myslím, že i pokud by to nevyšlo, ztráta by nebyla až tak citelná, co? Má se to jen tak vyhodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 20.9.2008 19:40

otázka je, jesti ta cibulka nevyschne. Pak mě napadlo ještě ty malé cibulky zavařit, podobně jako kyselé okurky, to by mohlo být také dobré.

Já jsem letos nechala ty malé cibulky na záhoně, provádím experiment s přezimováním.=) Se šalotkou mám vyzkoušené, že zimu přežije, u téhle cibulky nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.71 (?), 24.9.2008 12:10

Děkuji. No já se snažím je využít - jak bylo řečeno třeba do guláše:-)

Naložit mne to taky napadlo... ale nakonec jsem to hodila mezi ostatní sklizen klasické cibule a budu to používat, když na ni dojde řada:-) Jinak čtu, že by mohal vyschnout.. jakože proto, že je tak malá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.161 (?), 24.9.2008 17:30

přesně tak nám ty malé vysychají rychleji, než ty velké (nemáme sklep...) a myslím že do jara by nevydržely. Takže sklizeň velkých cibulí uschovám tak, aby je nikdo nenašel, a do spižírny dám košík těch malých. Manžel, který cibuli miluje si pak při přípravě jídla automaticky bere ty malé, a teprve až jsou zlikvidované vyndávám ty větší :=)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.71 (?), 25.9.2008 11:55

:-):-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika