cibule nevyrostla



host - 57.71 (?)
8.10.2008 19:24

Když zahradu obdělávala babička, byly cibulky malé. Když jsem začala já, začala jsem je vždy přihrnovat trávou - čerstvě posekanou - no prostě nějaký mulč (lepší by bylo samozřejmě suché sen než čerstvou trvávu). Od té doby jsou cibule doslova obrovské. sadíme vždy z cibulek, které jsou zrovna k disposizici - nějaké obyčejné ze supermarketu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 41.2 (?), 7.10.2008 12:52, zobrazeno: 7965x

poraďte mi prosím co dělám špatně, již druhým rokem sklízím cibuli malinko větší než byla původně zasazená sazečka díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 7.10.2008 18:38

Zkuste pěstovat cibuli z výsevu. Je málo pravděpodobné, že ty sklizené budou jen o málo větší než semeno.
   Ale vážně. Sazečku jsem zrušil, pěstuji již jenom Alici ze semene Cibule jsou dost velké a mnohem trvanlivější než ty ze sazečky. Vysévat je ale třeba velmi brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.71 (?), 8.10.2008 19:24

Když zahradu obdělávala babička, byly cibulky malé. Když jsem začala já, začala jsem je vždy přihrnovat trávou - čerstvě posekanou - no prostě nějaký mulč (lepší by bylo samozřejmě suché sen než čerstvou trvávu). Od té doby jsou cibule doslova obrovské. sadíme vždy z cibulek, které jsou zrovna k disposizici - nějaké obyčejné ze supermarketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 8.10.2008 20:07

možná jste sazečku zapíchla moc hluboko do země, mě se to první rok povedlo taky. Pak opravdu moc nevyroste, takže ji dávám tak, aby špička byla jen milimetřík pod úrovní terénu. Cibule má taky ráda sluníčko, neměla by být ve stínu, a to ani za jinou zeleninou, pak taky moc neroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika