Žloutnutí resp. zbělení na zahradě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 14.170 (?) 
16.6.2014 6:22

Nepoužíváte na dešťovku nádoby neznámého původu?

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 16.6.2014 6:35

Co ta zemědělská velkovýroba za plotem na 2.snímku?  Nepochází náhodou příčina odtud??? Moc bych se nedivil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel Daniel - (36) - 57.149 (?), 16.6.2014 7:50

Neda mne to a musim sem pripojit svuj dotaz. Pred 14 dny jsem si tak nejak vice zacal vsimat svoji revy kde jeden ker byl u mladsich listu obdobne zezloutly jako tady. Zacal jsem to resit na foru o reve a hledat informace cim by to mohlo byt (ostatnich 10 keru v poradku) s tim ze to nejspis bude zablokovane zelezo prilisnou vapnitou pudou. Postrikal jsem to tekutym zelezem, ale prozatim zlepseni nepozoruji. Nicmene mezitim jsem se prosel po zahrade a s udivem nasel obdobne priznaky i na ostatnich rostlinach:

previsla vrba

hortenzie

magnolie

vistarie

aronie

Rostliny jsou nahodile rozprostrene po zahrade, u vsech jde o postizeni mladych prirustku.

Premyslim cim to muze byt - co maji vsechny rostliny spolecne, co mne napadlo je:

- vliv pocasi/vyvoj zimiy, jara - sucho ve spojeni s mistnimi podminkami (puda) atd

- zalivka tvrdou vodou (ale treba tu previslou vrbu vubec nezalevame)

- hnojeni nejakym NPK (nebude to cererit ale neco na ten způsob) - nejsem si jisty ale je mozne ze vsechny rostliny dostaly pridel tohoto hnojiva (nektere urcite)











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 16.6.2014 23:57

Pro Daniela - chloroza na mladých výhonech je typická pro nedostatek železa, který může být způsoben přemírou vody, vápníku. Stejně jako před třemi lety doporučím tuto tabulku. Také další tehdy uvedený zdroj ukazuje ovlivnění dostupnosti vápníku jinými kationty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.228 (?), 16.6.2014 8:13

Já se s dovolením přidám s podobným problémem, u rajčat. Pokusila jsem se to vyfotit, snad bude vidět to žloutnutí - v mém případě ne zbělení. Zvláštní na tom je, že to dělají jen tři rajčata z devíti na záhonu. Před týdnem mi sice malá vnučka sebrala postřikovač s roundupem a sem tam něco zasáhla, ale to už žloutne jinak a hlavně vadne, zatímco tato rajčata rostou dál. Jinak je to Start F1, koupená semena.

žloutnoucí rajče
žloutnoucí rajče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.228 (?), 16.6.2014 8:15

Ještě jedno foto.

žloutnoucí rajče II.
žloutnoucí rajče II.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.95 (?), 16.6.2014 21:44

A nemůže to být, jako letos často, působení ostrého sluníčka v horkých dnech? Napadlo mne to u té poslední fotky rajčete, osluněné jsou přesně ty bělejší části listů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.228 (?), 17.6.2014 9:17

Je fakt, že letos se popálilo kdeco, ale ta rajčata nejsou na celodenním přímém slunci, navíc si myslím, že už by to taky začalo schnout. Zkusím je zalít/postříkat zelenou skalicí a uvidím, i když převápněno rozhodně nemám. Spíš jsem si říkala, jestli to není nějaká viróza a jestli je tedy nemám vytrhat a spálit.  Nebo prostě něco, co bylo už v semenech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.6.2014 10:54

U jahodníku se může jednat o červnovou žloutenku jahodníku, kdy některé odrůdy koncem května a v červnu částečně ale prokazatelně zežloutnou, ale později se opět vrátí ke své zelené barvě.Názory na příčinu jsou různé, a těžko usuzovat, který je správný.Tato porucha nesmí být zaměňována s poruchami ve výživě, nebo s některými vírovými chorobami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standawrc - (6) - 252.138 (?), 23.4.2015 18:59

Prosím žloutnou mi taky kedlubny    čím by to mohlo  být ? Polil jsem  je 1x lignohumátem  ,  nebo v  zemi je    celerit jen  trochu  s  novou  zemí  koupenou  ,    nebo moc  vody    zaléváním     ,  je to ve  skleníku , sazenice koupená 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika