Štěpařský vosk



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 6.84 (?)
8.5.2010 13:40

V archivu je stejně pojmenované vlákno, ve kterém jsou desítky fundovaných přípspěvků. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.194 (?), 8.5.2010 9:23, zobrazeno: 5839x
Mám větší množství staršího štěpařského vosku, který je ovšem tuhý až tvrdý. Po rozehřátí v teplé vodě je sice vláčný ale přesto špatně ulpívá na dřevě stromu. Umíte někdo poradit čím naředit vosk aby tak moc neztuhl a hlavně aby dobře "lepil" na řeznou ránu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 8.5.2010 10:44

Zkuste jej rozehřát na vyšší teplotu než je teplá voda, přidat trochu sádla a lihu (lepší je koncentrovaný 96%. Vyzkoušejte na menším vzorku. Ale jak už jsem psal jinde, se štěpařským voskem na roubování bych neexperimentoval - může být starý, tuky v něm žluklé a následkem mohou být neujmuté rouby. Na pouhé zatírání řezných ploch je vosk zbytečný. s latexem se lépe pracuje a je levnější.
   Pár roků jsem hustý latex používal i na štěpování a taky to šlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 6.84 (?), 8.5.2010 13:40

V archivu je stejně pojmenované vlákno, ve kterém jsou desítky fundovaných přípspěvků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika