Tlustice - bílá vata



host - 141.22 (?) 
1.3.2011 11:25, zobrazeno: 22682x

Dobrý den, nemůže mi někdo poradit, několik let jsem bez potíží pěstovala tlustice, velice se jim v našem prostředí dařilo, až nyní se mi už podruhé stalo, že najednou asi po půl roce začnou mít od stonku u kořene listů takovou bílou vatu, snad plíseň, nebo je to nějaký škůdce, zkrátka začne rostlina schnout, opadají jí listy a odumře celá. Zkoušela jsem jí víc zalévat, míň zalévat, pohnojit, mechanicky vatu očistit kartáčkem (jakoby přitom prášilo),... Nevíte o jakou chorobu se jadná a jak s ní naložit? Děkuji za radu. Nika


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 126.125 (?), 1.3.2011 12:49

Bude to vlnatka na ní zabere Mospilan 20SP postříkat, řídit se podle návodu.

Ale pokud je květina takto malá -řešila bych to likvidací, prostě vyhodit a pořídit si novou.Stačí od někoho jeden lístek tlustice a vypěstujete si novou květinu.

Než aby se vám vlnatka rozlezla po dalších květinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.22 (?), 1.3.2011 14:06

Více či méně mám doma bohužel napadeny už všechny rostliny tlustice, asi 7 květináčů, všechny jsou takto malého vzrůstu. Namnožené rostliny z mého,,chovu" i 20letých rostin odolávaly déle. Dovlekla jsem si tu chorobu z přikoupené tlustice z obchodu. Myslíte, že má smysl bojovat postřikem nebo se všech zbavit a pořídit si nové? Děkuji za radu. NIka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.125 (?), 1.3.2011 15:25

Záleží na vás... já bych je zlikvidovala, všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika