Nolina - plíseň



vercaamac - (1) - 64.227 (?) 
5.2.2011 11:11, zobrazeno: 20241x

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, co mám dělat se svou,,sloní nohou,,. Pár týdnů po tom, co jsem ji dostala začla plesnivět. Vyzkoušela jsem snad všechny rady, co jsem na internetu našla, ale nic. Už vůbec ani nekvete. Myslíte, že se dá ještě zachránit? Co mám dělat, jsem už zoufalá.
Děkuji moc za rychlou odpověď. (Mám vše i nafocené.)

Jehlářová


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 5.2.2011 21:21
Seříznout až do zdravého a zasypat dřevěným uhlím nebo jinou dezinfekcí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 5.2.2011 21:30
Je to určitě Nolina? Ta v kultuře prakticky nekvete, i kmínek se mně nějak na Nolinu nezdá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.227 (?), 6.2.2011 13:32

no bylo mi řečeno, že je to sloní noha, ale prý se to jmenuje přesně Beaucarnea recurvata. Měla krásné listy, ale začly hnědnout a hlína plesnivět a i vršek kmene je plesnivý..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 7.2.2011 9:35
Teď je jasné, že je to opravdu Nolina. To co mě tam mátlo, byly odříznuté výhony po rozvětvení. Vzhledem k tomu, že rostlina nemá žádné listy, doporučuji seříznout do zdravé části a zaprášit např dřevěným uhlím. Pokud máte možnost zimovat v chladnu, doporučuji umístit chladně a téměř nezalívat. Jak se bude teplota zvyšovat, měla by rostlina znovu vyrašit. Z obrázku se nedá poznat, jestli je na půdě plíseň nebo zasolení. Doporučila bych rostlinu přesadit do čerstvého substrátu, s tím že odrolíte starou zeminu.Zjistíte tím i stav kořenového systému. Přesadit do vlhkého substrátu ale už nezalívat. Nolina nesnáší přelití, zvládne spíš přísušek. Takže zalívat až po proschnutí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika