Nevíte co je tohle za pokojovou kytku



HankaT - (8) - 207.54 (?) 
24.12.2008 21:19, zobrazeno: 22932x

Dobrý den, moc bych prosila o radu.Dostala jsem tuto kytku(má listy jako fialka a kdž se o ní zavadí tak voní),a nevím co je to za druh.pokud jí někdo zná, budu ráda o pomoc.A ještě mám s ní problém: asi poslední 2 měsíce, mi začali usichat a padat listy.Nevím, co s ní.Už jsem zkusila všechno, přesadit,omezit zálivku na jednou týdně... Mám jí v polostínu, to vím, že jí nevadí, protože se jí tam daří a roste dál, akorát ty listy.

toto celá rostlina
toto celá rostlina
detail
detail
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 25.12.2008 0:13

Květina je Plectranthus=molice (už tady vlákno o ní bylo), jinak ohledně opadávání listů tipuji suchý vzduch v zimním období. Zkuste pod květinu dát misku s drobnými kamínky a vodou, květináč postavit na ně - nad vodu. Odpařující se voda udělá květině mikroklima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.54 (?), 25.12.2008 20:31

mockrát vám děkuji za odpověd, zkusím to a uvidím.kdyžtak se opět ozvu.A mimochodem, jsem tu nová, tak nevím, že už se na ní někdo ptal .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pajik - (2) - 104.24 (?), 25.12.2008 21:05

listy opadavaji vlivem odpocivanim.. jedna se o letnicku! na zimu omezuje rust! doporucuji z jara ostrihat na cca 20cm a po mrazech ji doprat slunicko ve venkovnim prostredi a ona se vzpamatuje!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 25.12.2008 22:48

Není to letnička, i když ji nyní trhovci jako letničku prodávají. Je to normální pokojovka, která snáší letnění.Pěstovala se dřív kvůli účinku na moly, pak o ni nebyl zájem a teď se vrací. Kvete drobnými modrými kvítky na podzim a v zimě.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.6 (?), 19.2.2009 21:54

Paní Tomsová, myslím si, že je to "Máta". Jiří Stach

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarca - (1) - 167.250 (?), 26.2.2009 17:54

Dobrý den určitě je to přerostlá tořivka když ji na jaře ostříháte adáte ven do závěsu tak vám krásně modře pokvete je to moc krásná kytička ale dá to práci ji přezimovat zdravím jarca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.138 (?), 18.4.2011 17:57

Dobrý den je to druh eukaliptu.Mám ho také a přesně jak píšete měla jsem stejný problém.Ostříhala jsem ho a dala na západní okno kam svítí celé odpoledne slunce a kupodivu se mu začalo dařit a krásně obrustá.Nashledanou Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika