Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ahoj,
chci se poradit ohledně mé Fittonie  (fittonia verschaffelti), byla to nádherná rostlinka, mám jí asi dva roky. V posledních dvou až třech dnech mi chcípla a to doslovně. Ještě před 4 dny měla krásně zářivé listy a nyní - viz fotky. Netuším, čím by to mohlo být, celou dobu se mi v zemině objevovali chvostoskoci (nejspíš, zkrátka malí bílí broučci) a nikdy jí nijak nepřekáželi, přesazovala jsem ji kvůli nim jednou a za dva měsíce tam byli zpět. Na listech nejsou žádné tečky nebo skvrny. Takhle jsem ji nikdy chcíplou ještě neměla, neví, jak jinak ten stav pojmenovat. Podobně vypadala v létě, když jsem ji nezalila, ale nikdy ne takhle uvadle. Na zemině není plíseň ani žádný povlak. Myslela jsem si, že jsem ji přelila, ale ze včerejška na dnešek, kdy zemina pomalu vysychá, uvadla ještě víc. Mám ji v prostředí, kde je cca 25°C, ale umístěná je na parapetu, kde je světlo a o něco chladněji - není zde průvan.
Nevíte, jak rostlinku vzpružit?

Děkuji
Míša

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika