Vydrží výsadba do jara?



host - 210.4 (?)
26.10.2007 14:52
Díky za radu, nenapadlo mě to, že by mohl snáze uschnout, když se mu nebudou v zimě tvořit vlasové kořeny, které nyní vlastně žádné nemá (jen tlusté). Tak ho zahrabu naležato i s tím kýblem, když už ho mám v něm, ať nehýbu zbytečně s kořeny.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 25.2.2003 14:53, zobrazeno: 12121x
Na podzim jsem na zahradě vysadil 2 stromky. Teprve poté jsem zjistil, že to byla chyba. Myslíte, že zimu vydrží?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kocour - (17), 26.2.2003 9:52

Letošní zima byla dosti mrazivá, tudíž i suchá. Zem vlastně zmrzla počátkem prosince a od té doby vůbec nerozmrzla, pokud nepočítáme max. 1cm na povrchu. Tedy i případná vláha se nemohla dostat ke kořenům. Letos budou mít asi problém s ujmutím i stromy a keře s doporučenou podzimní výsadbou. U broskvoně určitě počkejte, jestli naraší. Naštěstí broskvoně raší poměrně brzy, takže je v horším případě možnost výsadby nového stromku. Můžete v polovině března zkusit rozloupnout nějaký pupen, pokud bude uvnitř zelený, je naděje na vyrašení. V opačném případě zkuste ještě jiný pupen, pokud i on bude suchý, je stromek mrtvý.
S pozdravem,
Petr Kocanda - Kocour

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 7.5.2004 6:41
Souhlasím s tím, že broskvoně se sází zásadně na jaře,
ale to, že jsou dva pupeny suché ještě neznamená, že je
strom mrtvý. Mrtvou větev broskvoně jasně poznáte, je
zčernalá a na první pohled suchá. Když vymrznou pupeny,
ještě to neznamená, že uhynul celý stromek.
Já sázím na jaře i meruňky a slívy a zatím se 100% úspěchem, důležitéje zalívat a zalívat...na podzim sázím
jen jádroviny a třešně.

Karel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 26.2.2003 11:03
Jak píše pan Kocanda, uvidíte. Podzimní výsadba broskví bývá úspěšná většinou pouze po mírné zimě. Je-li zima tuhá, pak stromkům nepomůže ani obalení ochrannými prostředky. Přesto věřím, že Vám stromky vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 26.2.2003 11:04
Pokud je stromky nutné přeze vše vysadit na podzim, založte je až po korunku do země. Pro zasypání použijte nějakou lehčí zeminu. Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.4 (?), 26.10.2007 13:54

Taky jsem již koupil broskvoň (bohužel na rady prodejce) a mám obavu ji vysadit na místo, aby zimu přežila. Proto jsem ji zasadil do plastového kýble a chci ji umístit do nevytápěného skleníku. Kmínek samozřejmě obalím a kýbl s kořeny bude v betonové uličce skleníku, cca 70 cm pod úrovní terénu. Uličku ještě v místě stromku zaizoluji např. polystyrenem. Zemní teplo by tak mělo kořeny vyhřívat. Za slunečných dní budu větrat a ještě můžu skleník přistínit. Nebude mu vadit větší rozdíl denních a nočních teplot, než venku, i když celkově vyšších? V předjaří, hned jak by to bylo jen trochu možné a nehrozily již velké mrazy, tak bych jej vysadil. Má takto uchovaný stromek větší šance na přežití zimy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 26.10.2007 14:18
Nedělal bych to tak. Problémem není ani tak zima - ostatně příští rok budete mít stromek beztak venku. Horší je, že stromky přes zimu špatně přijímají vodu (netvoří vláskové kořínky) a uschnou. Ve skleníku podle mne uschnou ještě spíš.
    Lepší je, jak radí pánové Karel a Jirka, buďto jarní výsadba nebo zahrabat naležato až po korunku do země - brání to vyschnutí. Na jaře je vysaďte, ale ne příliš brzy, nejlépe v dubnu, až stromky raší. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.4 (?), 26.10.2007 14:52
Díky za radu, nenapadlo mě to, že by mohl snáze uschnout, když se mu nebudou v zimě tvořit vlasové kořeny, které nyní vlastně žádné nemá (jen tlusté). Tak ho zahrabu naležato i s tím kýblem, když už ho mám v něm, ať nehýbu zbytečně s kořeny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 100.5 (?), 26.10.2007 17:00
Když hodně mrzne, přihazuju na takto uschované stromky sníh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.35 (?), 8.2.2008 10:34

Sázím broskvoně vždy na podzim, stejně jsou většinou ve školkách vyorávány na podzim tak je to jistě pro ně lepší když jsou zasázeny. Pouze jednu zimu jsem přes ně přetahl papírové pytle když začalo více mrznout. Nikdy se nestalo abych stromek musel podsazovat. Ke každému stromku dávám 50cm dlouhou trubku do které první roky zalévám. Nemá to chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika