Stříhání broskvoní v únoru?



Stránky: 1,  2   
host - 165.5 (?) 
15.2.2008 9:03, zobrazeno: 28987x

Dobrý den, na podzim jsem vysadil broskvoně, které se naštěstí díky mírné zimě ujaly. Je vhodné je stříhat už teď v únoru při teplotách kolem 0 st. C a následných nočních mrazících?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 88.61 (?), 15.2.2008 10:54

Není to vhodné, peckoviny je dobré stříhat  až na jaře - duben, květen (třeba i v době květu).

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.34 (?), 15.2.2008 21:20

Stříhat za květu. Sice při tom bolí srdce, ale je to lety vyzkoušené. Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.156 (?), 5.3.2008 16:47

Dle mé zkušenosti, je možné stříhat broskvoně v průběhu celé vegetace, mám na mysli úpravu koruny stromu. Odstranování větších větví je jistě žádoucí provádět na podzim,či z jara, kdy je míza stažená do kořenového systému. Při zasažení stromku známou "kadeřavostí" je správné postižené výhony pečlivě odstraňovat, při rozsáhlém zsažení se neobávejte  celou korunu ořezat a stromek tak zachranit. Chemické postřiky je nutné používat především jako prevenci a to již v odobí, kdy  je teplota 5-10C, přesto,že v noci ještě mrzne a to cca 3x-až do květenství.

Stříhání se nebojte-broskvoň roste jako vrba a vše dožene.

Josef Liberec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 5.3.2008 17:31

Já bych se taky klonil ke stříhání až v květu, nikoli v únoru. myslím, že hojení je rychlejší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.133 (?), 5.3.2008 17:36

No nevím, na podzim bych broskvoň nestříhal, rána bude celou zimu vysychat, hojivá pletiva odumřou třeba 5cm hluboko pod řeznou plochu, dostaví se klejotok...

Řez i hlubší bych prováděl zásadně až za vegetace. 

Postřik proti kadeřavosti je dobré provést v době, kdy práší lísky.

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.2 (?), 23.3.2008 16:16

Broskvoně je nejvhodnější stříhat v době květu, zvláště pokud jde o mladé stromy.Měly by se stříhat dlouhým řezem-tzn.že se stříhá jenom malá část větve(zhruba tak 1 třetina) záleží ale i na násadě plodných pupenů, aby se později plody nedotýkaly a dobře dozrávaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.34 (?), 25.3.2008 11:25

Nechci vnášet zmatek ale pod pojmem dlouhý řez si představuju naopak řez při kterém odstřihnu většinu větve.Mám větve kosterní, pak polokosterní a na nich plodné.Z těch plodných na jaře ponechám první silný výhon u polokosterní větve a zbytek odstřihnu.Na výhonu mi naroste několik broskví a několik výhonů.Příští rok to samé.Snažím se plodný obrost držet u polokosterní větve, abych zbytečně nezvětšoval korunu.Jestli to dělám špatně... Zdraví Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.194 (?), 25.3.2008 11:50

Dobrý den pane Pepíku. Nevnášíte vůbec zmatek, je to o povídání. Dlouhým řezem je chápán postup, který přesně popisujete. Jen ještě doplním, že ten ponechaný dlouhý výhon, který přinese plody, tak se tou váhou plodů ohne a v ohybu vyrazí nový letorost, který přinese ovoce v dalším roce. Dlouhý řez je velmi jednoduchý. Také se nazývá Americký řez. Krátký řez je ten, kdy na plodícím výhonu ponecháváte 6 květních oček. Bylo to samé počítání a to dlouhý řez nesmírně zjednodušuje. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.94 (?), 8.5.2008 14:50

Dobrý den,

ráda bych se zeptala co to jsou kosterní, polokosterní a plodné větve?Můžete mě někdo poradit, jak tedy správně stříhat broskvoně?Stromky jsou cca 4-5 let staré. Plodů mají poměrně hodně a větve se pod nimi ohébají.

Děkuji Martina Chrudim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika