Nově vysazená broskev přestala růst



host - 31.244 (?) 
6.6.2023 22:02, zobrazeno: 834x
Dobrý den, Letos jsem vysadil ovocné stromy, 2 broskve jedna krásně roste a druhá mi přestala růst po částečném rašení listů. Našel jsem na ní pavučiny ale nevím na svilušku mi to nepřijde? Spíše pavouk. Předem děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.6.2023 10:30

Díky pavoukům nebo sviluškám to určitě nebude, pane 31.244. Stromek vyraší ze zásobních látek a pokud se tak zvaně chytne, tak vyrazí s pupenů výhony s většími listy. Pokud se nechytne, tak zůstanou jen tyto malé listy, které postupně zaschnou, případně stromek živoří celou sezónu a příští rok už nevyraší. Stává se i, že některé stromky začnou růst odspodu a někdy rostou dál anebo druhým, až třetím rokem nakonec skončí. Možností je více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 7.6.2023 10:48

viděl bych to stejně, jako pan Petr. To se prostě může po výsadbě stát. Příčiny mohou být různé. Žádný stromek není stejný, žádná výsadba není stejná. Žádné půdní podmínky nejsou stejné.Stromek není v dobré kondici, zkusil bych ještě zastínění stromku, přeci jen přímé slunce a bezmračná obloha posledních dnů mohly teprve ujímajícím se stromkům způsobit šok.Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 7.6.2023 12:55

Takový průběh špatného vývoje jsem viděl častěji tam, kde byly stromky zamulčovány kůrou, nebo štěpkou-snad výluh z těchto materiálů právě vysazeným stromkům příliš nesvědčícool-na fotce je něco podobného. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.6.2023 18:33

Nejsem na tom o nic lépe než vy, pane. Nejvitálnější zasazený stromek je tvrdka Romea, dokonce udržela i dva plůdky. O Vistarichu už jsem psal, ten byl zřejmě špatně skladovaný přes zimu. Stalo se mi už něco podobného kdysi, když jsem broskvoně přes zimu dal do kůlny do sudu s přemokřenou zeminou. Brzy na jaře vyrašily, ale rovněž brzy po přesazení zaschly jako tento Vistarich, který rostl po přesazení podezřele rychle. Symphonie je "jasná" - uřezané kořeny prodejcem a malé lístky postupně zasychávají, snad se udrží obrost nad krčkem, ale to není nikdy předem dané, taky nemusí. Flavortop se probírá, Flaminia má taky stále jen malé lístky, Diana vypadá nadějně. U Flaminie nemusí pomoct ani ta bublinková fólie omotaná kolem kmínku, a neustále zvlhčovaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Pítrs - (1) - 16.51 (?), 9.6.2023 16:30
Dobrý den, Předem děkuji moc za reakce, je zajímavé že ve 2 zahradnictví se shodli na Svilušce🤭 mě se taky nezdá už od začátku že by to byla ona. Mulč jsem si říkal taky ale na druhou stranu ostatním stromkům se daří a pod mulčem je o dost déle půda stále vlhká. Nebo myslíte že raději ho dát pryč? Něčím nahradit? Pravděpodobně ji nechám do podzimu a poté vysadím nový stromek když jí nemohu pomoci jinak? Na druhou stranu jsem vysadil 12 stromků a jen tento jeden vypadá že se nechytl. Druhá broskev viz. foto je pěkná. Asi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika