nektarinky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 50.44 (?) 
16.4.2007 19:51
S nektarinkou mám takovou zkušenost, že jestli broskve napadají vosy, nektarinky jsou v tomto ohledu na tom daleko hůř, takže jsem je raději přestal pěstovat. safrataz@centrum.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 156.224 (?), 31.8.2009 21:01

S napadáním nektarinek máte pravdu.Mám dvě odlišné odrůdy, asi s měsíčím rozdílem dozrávání a obě, jakmile nektarinky byly již v obdobíé sklizně, napadly vosy a nektarinky pak začaly velmi rychle hnít.Musel jsem je otrhat, protřídit,bylo to již asi pozdě, i pak rychle hnily.Proto chci zkusit je příští rok částačně otrhat již o něco dříve, než je vosy objeví a napíchnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.224 (?), 6.6.2009 20:50

Bydlím v Kroměříži a mám v městské zástavbě u domu dvě rozdílné nektarinky, které mi jedna školka prodala omylem místo broskví..Předtím jsem tam měl několik let dvě broskve R.H.Mám osobní několikaletou zkušenost, že pokud se broskvě nebo nektarinky nepostříkají v době PŘED rozpukem listových pupenů, dostane se plísen do tvořícího se listového pletiva a v době, kdy jsou již listy rozvinuté je stříkání prakticky neúčinné.Otrhání napadených listů to řeší jen částečně.Proto raději postřik provádím několikrát po sobě /v únoru-březen, jakmile je teplota okolo 5-7stupnů/ a nemám s tkadeřavostí prakticky žádné problémy.Používám střídavě SILLIT, DELAN.Pokud jsem postřk neprováděl, měk jsem pravidelně
broskvě napadány kadeřavostí, strom byl odlistěn a úroda velmi nekvalitní a nízka.Úrodu nektarinek mívám každoročně velkou, nektarinky nádherné.

Ing.Zelinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 225.24 (?), 20.6.2009 18:26

Pane Ing.Zelinka.Já jsem dnes to je 20.6.2009,stříkal-SILLITEM.Na přirůstajících vetvičkách, kde se tvořily listy a zakrucovaly se do ruličky se ukázaly mšice.A Je to -O.K.-...Ten roztok jsem udělal slabý/na postřik/.To proto že již nektarinka má plody. Ničeho se nebojte.-Boris.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 156.224 (?), 31.8.2009 21:10

Já mám zkušenost, že jakmile se na nektarinkách objeví zkroucené listy a nebyl předtím žádný postřik, dopadne to se stromkem v daném roce obvykle špatně.Otrháním listu se sice částečně vzpamatuje, ale je po úrodě.Proto každoročně PŘED rašením listových pupenů OPAKOVANĚ
provádím při teplotě asi 4-7st.postřik Sillitem nebo Delanem a nemám žádný problém.Občas se objeví na koncích mladých větviček zkroucené listy, ale to je následkem mšic, které tam "pěstují" mravenci.Ty po zjištění ihned likviduji
postřikem proti bodavým a savým škůtcům nebo je otrhám a vyhodím listy do popelnice.Nektärinky mívám výstavní, ale problém je s vosami a včelami, které je při dozrávání napadají.Nevím zatím, jak na ně.

Ing.Zelinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 115.166 (?), 15.3.2016 15:21

Dobrý den stačí zavěsit na větvíčky platovou lahev se štávou třeba 4 ks a vosy do ní nalítají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.181 (?), 15.3.2016 21:06

Ne se šťávou, ale se zbytkem piva... Ve šťávě se utopí i včely, ale pivo je neláká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.20 (?), 8.5.2007 17:03

Dobrý den. Chci se zeptat postříkalsem nektarinku proti mšicím (CALYPSO 480SC) a asi za cca 5 min byla silná přehánka. Musím postřik opakovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 8.5.2007 19:50
Přeháňka přišla brzy, já bych doporučil pro jistotu opakovat postřik.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.20 (?), 8.5.2007 20:32
Děkuji tak teda budu opakovat. A  kdyby náhodou jaká je tam prosím vás časová lhůta (ochranná) před deštěm? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika