Nektarinka BIG TOP



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
20.5.2021 14:34, zobrazeno: 1565x

Flavortop mně ve zdejším zahradnictví nevyšel (záměna za jakousi bělomasou placatici), tak jsem na poslední chvíli "vypálil"  ve Spomyšli středně ranou žlutomasou nektarinku Big Top. Jedná se stejně jako u broskvoně Sugar Time o plantexové zboží, takže kvalita. Taky se oba stromky, i když hodně narašené, v půlce května ještě ujaly.

Big Top
Big Top

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.7.2021 13:34

Ano, stromky z Veselé u Piešťan mám moc rád. Žlutomasá nektarinka BIG TOP má už první plody.

Big Top
Big Top
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.8.2021 20:14

Dobrý den. Uvidíme jak dál, prozatím se zdá, že budou plody nektarinky BIG TOP spíše specificky sladké. Jenomže kolik plodů z výrazně aromatických žlutomasých nektarinek jsem měl? Moc ne. Něco s Teny, něco z Harka, něco ze Shrazu, ale moc toho nebylo. Venus touto vlastností taky zatím moc neoplýval, i když špatný nebyl. 

Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 7.8.2022 21:35

Žlutomasých nektarinek je, vážení přátelé, celá řada. Můžete zde úplně klidně nějakou představit. Náhodně jsem narazil na tuto nektarinku Big Top, jako náhradu za falešnou Flavortop. Vypadá vcelku nadějně. První letošní plod načnutý monilií koštoval řízně po nektarinkovsku, další byly sladké až velmi sladké s částečně (zpočátku) zajímavě aromatickou příchutí. Jsem zvědavý jak v dalších letech. Podnož Adesoto se snad prosadí.

Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.7.2023 11:44

Nadějnou velkoplodou nektarinkou je jistě i odrůda BIG TOP.  Bohužel kvete velmi časně se Springcrestem a většinou s ním i zmrzne. 

Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.7.2023 13:14

Přesto ovšem mají plody vynikající chuť. Asi nejzdařilejší z těch žlutomasých nektarinek, co jsem měl. Překvapuje zvýšená cukernatost a specifická lahodnost. 

Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Big Top
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika