Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 248.69 (?) 
18.2.2015 22:06

Pro PP - ono se to zase zařadilo jinam... Tím "SAT 7"jsem myslela tenhle odkaz http://www.amet.cz/kaderavost.htm, co dal p.Standa a vy jste psal, že mapu sledujete, na to jsem odpovídala... Ta "7" jsou teploty nad 7°C...

Jinak zatím stříkat nebudu, tipuji tak za 5-6 dní. Loni jsem sice zjara poprvé stříkala broskve 20.2., ale zatím se letos lísky zarazily a navíc jsem už týden nějaká "nakřápaná"  ;-))          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 28.101 (?), 19.2.2015 9:14

Já také v HK ještě pár dnů počkám. Zítra okouknu cestou do práce lísky. Ale je lepší stříkat o pár dnů dříve, než propást ten správný termín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 19.2.2015 14:49

Zdravím, lísky mě párkrát sklamaly, ted´se řídím pupeny modřínů a jelikož už pukají, tak to zítra sjedu Championem.Pak ještě, podle počasí, jeden postřík Sulkou a mělo by to být v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 19.2.2015 15:06

Když koukám na předpověď počasí, tak bych to nedělal ani tou Sulkou = počkám až se u nás oteplí.

Ale jsou oblasti, kde už mohlo být postříkáno (Valtice, Znojmo, Břeclav, Uherskohradištsko v nižších polohách, Litoměřice, Roudnice nad Labem,...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.1 (?), 19.2.2015 15:53

Dobry den, a cim je leosie striekat sulkou(sira) alebo championem (med)? mam totiz obidva doma a rozmyslam ze by som dal teraz jeden postrik sirou a potom neskor druhy medou, da sa? Dakujem Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 19.2.2015 16:02

Sulka je dobrá, když na jedno míchání jíchy ošetříte spolu s broskvoněmi to co se sulkou ošetřuje. Tj. vinohrad a vinohradnické broskve, rybízy proti roztočům,... Pokud ošetřujete jen broskvoně, je lepší použít měď. Vůbec se nevylučuje nyní použít síru a pro opakovaný postřik měď. Jen po odkvětu je nutné v případě indikace provést záchranný postřik Syllitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.2.2015 16:59

Ze zjištění pana Waltera vyplývá poučení, že pokud se použije nový přípravek, tak nelze jen dbát na dodržení správného ředění do postřikovače, ale je nutné zkontrolovat, jestli je obsaženo stejné množství účinné látky, jako u staršího přípravku. Je jasné, že pokud se houbová choroba likviduje silnějším fungicidem a náhle se použije slabší, tak houba pravděpodobně odolá. Škody napáchané kadeřavostí jsem uváděl. Včera jsem odřezával mohutnou větev z odolného Harbritte, která zřejmě v důsledku velmi silného napadení chorobou zaschla. Harbritte sice jevil dlouhodobě jistou vitalitu, ovšem proti kadeřavosti broskvoně je silně citlivý a nemoc na něm působí až hluboko do vegetačního období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.2.2015 17:20

Jen po odkvětu je nutné v případě indikace provést záchranný postřik Syllitem.

Uvádí se a to i na Agromanuálu (Kukyho odkaz), že po prvních viditelných příznacích kadeřavosti na nových listech jsou jakékoli další postřiky čímkoli neúčinné. Na zahradě cz. se stále píše něco jiného. Nemůžu vůbec potvrdit, že by ten dodatečný postřik Syllitem něco zachránil. Asi se to pro nic za nic nepíše pořád dokola, že jakmile zjistíte první kadeřavost, je prostě pozdě a postřiky se míjí účinkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 19.2.2015 17:39

To se ale úplně nevylučuje.Po odkvětu ještě nemusí být projevy choroby na listech patrné. Přiznám se ale, že jsem po odkvětu už broskvoně nikdy nestříkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.224 (?), 21.2.2015 14:55

Za pěkného, pro postřik příznivého počasí jsem provedl dnes první postřik všech svých pěti broskví Kuprikolem.       j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika