Co teď s kadeřavostí?



host - 136.16 (?)
31.10.2008 10:10

Kadeřavost se objeví u listů vyrašených na jaře.V době, kdy strom obrazí podruhé už je na houbu příliš teplo.Aspoň si to myslím.Můžete blíže popsat to mléko?Kdyby to pomohlo, namáznul bych stromky klidně i jogurtem.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 89.119 (?), 21.12.2008 19:59

Docela mě pobavil souboj chemiků s nechemiky a protože nechemici prohrávají, tak přidávám hlas na stranu nechemiků, mám 6 broskví a nektarinek 5x 5 let, jedenkrát 10 let nestříkal jsme nikdy,  vždy listy otrhám hned jak uvidím kadeřavost, ještě malé, opatrně abych vylomil co nejméně oček.. zezačátku je to pravda skoro všechny listy, ale potom když pupem poporoste, dává již jen zdravé lístky, jo trochu se zpozdí... stromy plodí v pohodě, na podzim jsou husté takže je lehce prostříhám.. netvrdím, že by nemohly víc, plodit, ale 50 % sklidí vosy.. na rozdíl od sousedů, kteří zuřivě stříkají a již 4 stromy jim uhynuly.. letos dokonce jeden postříkal nevím čím, pozdě.. i zkadeřavěné listy a strom totálně spálil, první listy vyhodil až ke konci podzimu, podotýkám že na rozdíl od mých stříkajích kolegů já měl sklizeň až na jednu slabší broskev která mi ale přischla vedle starých stromů a ve stínu.. (pro jistotu jsem ji celé předminulé léto nezalil, a pozdě pochopil, že jsem mohl....) přiměřenou stáří a velikosti stromů. Plody mohly být menší,..to je pravda, ale vlivů je spousta ale jedná se o relativně malé stromy v chudé půdě(jíl)hnojím minimálně, většinou když tak jen hnůj králičí a slepičí, tak jednou za tři roky přidám nějakou chemii, ale málo.. Osobně si myslím, že daleko větší škody než kadeřavost stromům způsobuje sucho, mráz, střídání tepla a zimy na kmenu, nedostatek něčeho, (půda, hnojení, apod..)např. u nás není jediný včelař, a pamatuji z mládí, že to byl na jaře zcela jiný hukot.. ty dvě včely, co na stromě jsou, i když dělají co mohou, tak.to prostě nestihnou... takže když nepostříkáte, nepropadejte panice a ulehčete stromu tím, že ho nenecháte trápit se s listy, které mu nedají žádný užitek,. později, když má již skoro zdravé a dlouhé listy tak i červený chuchvalec vytrhnu a list vpohodě vydrží, broskve a kadeřavost vedle sebe žíjí již statisíce let, ne-li miliony..  Všem přeji hodně sladkých úspěchů..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.174 (?), 30.10.2008 17:22

I naši broskvoň postihla letost kadeřavost. Všechny postižené listy jsme otrhali (téměř většina) a potom jsme strom postříkali kuprikolem a pak preventivně ještě neředěným mlékem. Kadeřavost se už neobjevila a broskví bylo spousty a výborných...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 31.10.2008 10:10

Kadeřavost se objeví u listů vyrašených na jaře.V době, kdy strom obrazí podruhé už je na houbu příliš teplo.Aspoň si to myslím.Můžete blíže popsat to mléko?Kdyby to pomohlo, namáznul bych stromky klidně i jogurtem.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.174 (?), 31.10.2008 12:00

Koukám, že jsem se přepsala - kadeřavostí silně postižené stromy postříkejte mlékem ředěným 1:1 s vodou. Ale s neředěným by se taky určitě nic nestalo :) Postřik provádějte 1x týdně v průběhu 4 týdnů... taky lze použít odvar z přesličky - na 10l vody přidejte 1kg čerstvé nebo 150g sušené natě, to pak zředtě 1:10. Postřik se provádí častěji - asi 8x během 4 dnů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.10 (?), 31.10.2008 13:30

Nejsem přítelem chemie, ale těch pár postřiků Championem ustojím. Tomu mléku a jeho účinnosti se mi příliš věřit nechce.
   Stříkáte přesličkou 8x během 4 dnů?  Tedy 2x denně? A stinete přitom dělat ještě něco jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 31.10.2008 13:32

K tomu mléku :jedná se polotučné, odtučněné,kozí, kravské nebo vápenné??Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.35 (?), 31.10.2008 13:37

Rakušáci stříkají mlékem vinice proti plísním...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 80.175 (?), 31.10.2008 14:06

To je pravda. Jako pan Vysloužil, raději ty 2-3 postřiky Kuprikolem +1 Syllit za rok než stříkat téměř ob 2 dny. Musí to být skutečně časově náročné. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.174 (?), 31.10.2008 17:55

Zmínila sem jen další nechemickou možnost, pak už je to na volbě jedince co použije. U nás se nejvíc osvědčil kuprikol a pak to mléko... R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 31.10.2008 18:18

Dobrý večer.V těchto dnech bych postříkal broskvoně 0,6 %Kuprikolem, nebo Championem.Můžete po 14 dnech zopakovat a na jaře před vyrašením(když práší jehnědy) to stejné.Pokud strom nemá listy, chemie bych se nebál.V plné vegetaci bych (chemii)to zvažoval.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika