Červenání listů broskvoně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 187.156 (?) 
26.8.2014 20:04, zobrazeno: 34086x
Dobrý den, mám problém s tříletou brodkvoní Favorita Morretini 3. Letos poprvé krásně zaplodila, ale po odplození začali žloutnou a červenat listy, tedy ty ve spodní části stromku. Letošní přírůstky jsou zatím krásně zelené. Hlína je jilovita s podílem přidaného písku a humusu.Včera jsem ještě provedl postřik na list hnojivem Wuzal super, a důkladně zkypřil půdu kolem stromků.Myslím že by to mohla být chloróza.Nicméně jsem začátečník a prosím tedy o radu zkušenější, cože se to děje s broskví?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
EmiroMirdas - (9) - 187.156 (?), 26.8.2014 20:09
Zapomněl jsem se přihlásit, přikládám ještě další foto, fotky jsou trochu tmavší než jsou ve skutečnosti, foceno telefonem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.88 (?), 26.8.2014 20:47

Pokud máte mladší listy zelené, tak se prostě jen blíží podzim...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.8.2014 21:40

Souhlas, Favorita Moretini 3 je jedna z nejranějších žlutomasých broskví a tak jako první začne přebarvovat listí. V podstatě to pro tazatele znamená, že jakýkoliv střih nebo řez provedený po začátku přebarvování spodních listů se již bude špatně hojit a měl by se již nechat na jaro. Za týden či 14 dní tkato začne přebarvovat i Red haven a jiné středněranné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 29.8.2014 9:55

Podobnými chlorotickými projevy, jaké jsou k vidění na zdejších fotkách začne trpět v průběhu sezony mnoho broskvoní. Jednu podobnou "zděděnou" nám také na nové zahradě. Loňskou sezonou prošla broskvička bez problému a dala slušnou úrodu bělomasých plodů. Letos zjara květy vymrzly, takže se na stromku urodila jen jedna broskev. Přesto již v průběhu suchého července začaly některé starší listy červenat a posléze žloutnout. V mokrém a chladném srpnu to výrazně zesílilo, odhaduji, že stromek k dnešku již shodil přibližně 1/3 listů. Záměrně jsem ničím nehnojil, abych na tomto "zkušebním stromku", se kterým do budoucna nepočítám, otestoval vliv hnojení dusíkem na tyto chlorotické projevy. Oproti jiným pěstitelům mám určitou výhodu v tom, že jsem si na tomto pozemku nechal udělat půdní rozbor, i když to primárně nebylo kvůli ovocným stromům. Takže znám přibližně složení zdejší půdy a její nedostatky. Neznám však složení půdy a stav její vyčerpanosti v bezprostředním okolí této broskvoně a hlavně uvnitř jejího kořenového balu. Zde jsem vzorky pro půdní rozbor neodebíral. Myslím si, že se to tady bude od jiných míst v zahradě diametrálně lišit, protože stromek si to, co potřeboval, už z půdy odebral a nikdo nikdy to tam zpátky nedoplnil. Z vlastních zkušeností s pěstováním broskvoní v minulých letech na jiném pozemku mám pocit, že pro jejich zdravou výživu je rozhodující dusík. Toto si chci u daného stromku ověřit. Proto jej letos, s krutostí sobě vlastní, ponechám napospas přirozenému vývoji. V předjaří a na jaře příštího roku mu však uchystám výživovou nálož v podobě koktejlu granulovaných slepičinců a Cereritu. Žádné mikroprvky, žádné cílené dorovnávání půdních deficitů do optima pro broskvoně. Očekávám, že po tomto jednoduchém zásahu bude příští rok stromek zelený jako brčál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.107 (?), 29.8.2014 10:38

No nevim, pokud pisete, je rozhodující dusík, tak podle mne je koktejlu granulovaných slepičinců a Cereritu dusiku relativne malo. Obe komodity vykazuji spis relativne vysoky obsah fosforu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 29.8.2014 11:59

Ve slepičincích, resp. granulátu z nich, který mám k dispozici, je dominující složkou dusík, poněkud vyšší obsah fosforu v cereritu jistě nebude na závadu. Záměrně použiji jen běžně dostupná standardní hnojiva, nikoli speciální, určená pro doplnění jednoho deficitního prvku či obohacená o mikroprvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.107 (?), 29.8.2014 12:36

A od jakeho vyrobce a v jakem slozeni mate granulovane slepicince? Hosticke granulované maji slozeni NPK (7-13-2), tekute obdobne. Bezne dostupne standardni hnojivo je u mne nejen Cererit (ktery ma vice modifikaci a neobsahuje mangan), ale i Yara Mila Complex (ktery povazuji asi za 100x lepsi nez Cererit). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 29.8.2014 13:11

ono s tím organickým hnojivem je tak, že v čase pracuje. Zatímco N se "vydýchá", tak P zůstane. Deklarované složení musí být dodrženo nebo překročeno i v poslední den doporučeného data spotřeby. Tady pro dusíkaté látky musí být i 730 dní od expedice 7%N. To že čerstvý granulát obsahuje až 13%N a zkvašené slepičáky až 17%N (v sušině) je věc druhá, ale neméně podstatná.

No, pro jednostranné doplnění N broskvím je nejlepší na jaře použít síran amonný s ledkem vápenatým 2:1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.8.2014 13:19

No, pro jednostranné doplnění N broskvím je nejlepší...naučit tam chodit psa na malou, případně i mužskou část populace domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika