Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

samozrejme GF677 ma ako svoje vyhody, tak aj nevyhody. Do okrajovych chladnejsich oblasti s ilovitou podou by som isto radsej volil slivkove podpniky. Broskyne a mandle su predsa teplomilne rastliny a moze to zavazit.  Lenze napr v mojom pripade som sadil broskyne na miesto kde 2 roky dozadu boli slivky. Z hladiska podnej unavy, som preto radsej volil broskynomandlu. Tak trochu sa tiez domnievam, ze slivkovy podpnik bude nachylnejsi na infekciu sarkou (tento dovod asi bude ale v praxi zanedbatelny). Za dalsie, napr. St. Julien je relativne plytko koreniaci, v lete treba viac zavlazovat a aj ma mensie moznosti cerpat ziviny z vacsieho podneho objemu. Slabsi slivkovy podpnik by som urcite nekupil a kolko je inych - silnejsich, na ktore sa broskyne bezne stepia? 

Naviac si na GF677 cenim, ze sa mnozi meristemovo in vitro, takze je predpoklad bezviroznosti, co celkovo dobre vplyva na zdravotny stav. Na rozdiel od slivkovych podpnikov s GF677 nemam problem s chlorozou. Ak by aj mali kratsiu zivotnost, nevadi. Nejakych 15 rokov vydrzia a to bohato postacuje. Nemusim totiz tieto stromy neustale obskakovat a dodavat im mikroziviny postrekom na list. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika