Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravim, ja som od Plantexu par km juznejsie, ale cernozem zacina az 100m za mojou zahradou :-). Totiz mam luznu podu oglejenu, teda vysoky obsah ilu a aj vapna, okraj vazskej nivy. Po 100m uz zacina trnavska sprasova tabula, s tou ospevovanou cernozemou.

Ale po viacrocnych skusenostiach - s broskynami je problem len ak ich sadite na broskynovom semenaci. Pokial pouzijete GF677 alebo St. Julien A, pripadne iny slivkovy podpnik, tak bude vsetko OK. S kuceravostou nemam problemy, striekam 1 postrek Kuprikolom tesne pred zaciatkom pohybu supin, akurat dnes bol realizovany tohtorocny postrek. Na jar sa par kuceravych listov najde, tie staci priebezne odstranit. Oficialne by proti kuceravosti mala byt vyazne odolnejsia Favorita Morettini 3, ale aj taka Redhaven by nemala patrit k nachylnym. Momentalne Mam posadene nove Suncrest, Royal Glory a Redhaven na GF677, minulu prvu sezonu nebol problem. Mozno aj preto, ze mlade stromy Kuprikolom nestriekam, ale natieram stetcom, kvalita pokrytia je 100% a minie sa ho zlomok oproti klasickemu postreku, co je nezanedbatelne, ak uvazete, ze vsetok ostatny postrek s toxickou medou skonci v okolitej pode. Zo starsich stromov mam uz len Halehaven, na ktory som tu uz par nepeknych recenzii napisal, ale to sa netykalo kuceravosti, tam nebyva problem. Staram sa ale aj o broskyne susedov, su to rozne odrody, casto ani nevieme ake, ale tiez s kuceravitostou nie je problem. Skor s tym, ze stromceky kupili na Rubire a pod. podpnikoch. Po 2-3 rokoch odchadzaju...

Co sa tyka 10 postrekov v Plantexe, tam nejde o kuceravitost ale o ine hubove choroby + skodcov v kombinacii s celkovo chemizacnu politikou. Ja odtial ovocie zasadne nekupujem. A vacsinou uz ani stromceky, lebo ta kvalita co niekedy daju pre malospotrebitelou je niekdy uplny odpad, zaplesnete korene, doranany terminal. Nechaju tam ludi sa v tom prehrabovat, korene obschnu, vecer to prihnu a ide sa nanovo... No bieda. Profi sekcia je o niecom inom, aj kvalitou aj sortimentom. Ale tam sa bezny clovek nedostane.  

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika