Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Peter, máte zahradu 15 km vzdušnou čarou od Plantexu, v zeměpisné šířce srovnatelné s Břeclaví. Dokonce ani vaše nadmořská výška není špatná, stejně tak i teploty. Myslím, že by mnoho pěstitelů v ČR s vámi měnilo. V Plantexu pěstují na samosběr nejvíce Redhaven, Flamingo a náročnější Suncrest. Nikdo (ani Plantex) nestříká proti kadeřavosti 10x za rok. Dokonce jsem tam kdysi viděl už v únoru poměrně necitlivý řez broskvoní. Rozdíl mezi vašimi podmínkami a podmínkami ve Veselém nebo Borovcích je hlavně v zemině. Před několika lety jsem svému známému v Borovcích pomáhal vyrýt jámu na broskvoň a nemohl jsem najít jíl. Samá černozem. To, že je u vás v NM vyšší obsah vápníku v půdě a asi i jíl se dá kompenzovat pořádnou jámou a vhodnou podnoží. Doporučuji, abyste vykopal jámu 100 x 100 x 50 cm a odstranil všechen jíl. Do jámy přidejte k zemině z horních vrstev trochu kyselejší složky (dolů trochu odleželého hnoje a pak nevápněný kompost, listovka, rašelina nebo lesní hrabanka - co seženete nejlevněji - smíchané s původní zeminou). Já jsem používal i drcený papír. Pokud máte zeminu skutečně alkalickou, jak se domnívám, nikdy nevápněte a nepoužívejte ani hnojiva s vyšším obsahem fosforu. Podnože nepoužívejte klasické broskvoňové (BVA), ale snad jen BSB nebo raději nějaké slivoňové nebo broskvomandloňové a mandloňové.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika