Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Je koniec marca, Favorita Morettini 3/GF677 sadena na jesen stale sa nie a nie nastartovat. Zbadal som vyraseny spiaci pucik par cm nad miestom stepenia, ale zbytok pukov sa nejako nema k zivotu. Puciky su v podobnom stave ako boli cez zimu, velmi sa nenaliali, pritom starsie broskyne uz coskoro budu kvitnut. Dokonca aj Cresthaven/GF677 kupena a sadena pred 2 tyzdnami (pricom nebola na pohlad narasena) uz ma vyrazne pohnute listove puky. Zopar kvetnych pukov na FM3 som olamal aby som videl, ci pletiva su zive - ano su, su zelene. Aj napriek tomu si zacinam mysliet, ze sa uz nespamata a budem musiet zapestovat novy kmen z tohto spiaceho pucika. Asi pletiva neboli dostatocne vyzrete - (kupoval som v polovici oktobra) a nezvladli ten silny januarovy mraz aj napriek obaleniu bielou netkanou textiliou.

Dnes som sadil aj O'Henry/GF677 poslanu z Kohaplantu. Podla visacky vyrobena v Grecku. Bohuzial stromcek s velmi znicenou korenovou sustavou - jednak brutalne nakratko orezanou zrejme uz od vyrobcu a navyse aj to co zostalo bolo vacsinou silne polamane. Vela pucikov olamanych, aj napriek slabej korenovej sustave som nemohol zakratit na menej nez 130 cm, lebo by ani nebola nadej, ze nieco vyrasi. Vyzera to tak, ze co bolo poskodene, bolo poskodene uz pred prepravou kurierom, lebo v spolocnej zasielke bola aj hruska Abate fetel, ktora aj napriek narasenym pucikom mala skoro vsetky OK.  Jablon Admiral mala tiez viacero vylamanych pucikov. Aj sa cudujem, ako vcelku dobre prezili prepravu, lebo ich zabalili len tak naoko, do igelitu ale bez bublinkovej folie. Som z Kohaplantu silne sklamany.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika