Skore zemiaky - vlastna uroda



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?) 
19.6.2013 22:56

Asi ste chceli napisat 11.6...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 105.132 (?), 20.6.2013 8:42

...pretoze mandelinky prechladli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.91 (?), 20.6.2013 8:45

Sázela jsem 17. 4. předlíčenou sadbu odrůda IMPALA, 10.6. jsem zkoušela nakouknout a byla jsem mile překvapena. Vytrhla jsem tři kopce a pod kažným bylo 5 brambor velkých asi 6-7 cm a další malé. Hned jsem je podarovala roční vnučce. Ničím je neošetřuji, jen hnojím kompostem. Tuto sadbu mám letos poprve, mívala jsem Collete, ta byla taky velmi brzy a chuťově výborná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 27.6.2013 20:39

Ludia prosim vas ako postupovat v pripade, ak som pouzil uz 2x Infinito (naposledy pre tyzdnom), a rozhodol som sa ze to je maximum co som ochotny do zemiakov vystriekat.

 Ide mi o to ako postupovat v pripade ze zemiaky chcem kopat az v druhej polovici augusta. Mam ich nechat napospas vlastnemu osudu, alebo mam nat znicit hned ako uvidim priznaky plesni, a potom ich nechat do augusta bez nate? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 27.6.2013 20:50

Použite systemový Tanos a potom kontaktné Bravo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 27.6.2013 20:55

Pisal som ze dalsiu chemiu by som nerad pouzival (aj z hladiska ceny). Inak kedy by som mal tie dalsie postreky vykonat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 27.6.2013 22:20

Při pěstování bez chemie se má při větším napadení plísní sežnout nať a odklidit z pole, aby se spory nedostaly do hlíz. Nedělala bych to při prvním flíčku na listech.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 27.6.2013 22:58

Nebude to vadit zemiakom, ak budu bez nate, na poli skoro dva mesiace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 28.6.2013 20:51

U nás na Vysočině se brambory ještě pěstují na zahrádkách. Někdo nestříká vůbec ze zásady, někdo z finančních důvodů - při ceně postřiků si už může brambory jít koupit. Kamarádka pěstuje opakovaně Marabel, nestříká ze zásady, brambory jí vždy sežere plíseň, nať nežne. V létě je spousta jiné práce. Brambory vždy sklidí bez plísně na hlízách a vydrží jí do jara. Naše brambory manžel dnes postříkal Acrobatem, při té příležitosti mi postříkal i rajčata. Stříkáme proti plísni dvakrát za sezonu, potom v srpnu již necháme natě svému osudu, natě nežneme, na to nemá nikdo čas a chu´t a brambory většinou nehnijí. Hnijí jen, když je mokrý rok a v brázdách stojí voda delší dobu, nebo se zem zapaří. Každý rok jsou jiné podmínky. U nás se říká: Nejhloupější sedlák má největší brambory.    J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 28.6.2013 21:05

Ono na druhej strane keby niekto aj chcel tu nat skosit, tak na vetsej ploche je to dost problem, hlavne ked ju treba este aj pozberat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika