Kdy je nejlepší doba k sadbě brambor



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 64.22 (?) 
11.10.2008 22:36

Na svatého Marka - brambor plná jamka""...tedy 25.4.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 44.138 (?), 23.10.2008 10:23
Takže nyní by to asi bylo pozdě, nebo naopak brzo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.205 (?), 23.10.2008 10:43

i Vy srandisto...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.10.2008 14:11

Já normálně sázím brambory také až koncem dubna, nebo začátkem května.  Ale letos jsem udělala experiment  - asi 10 ks jsem dala do kontejnerků a do sklepa za okno už koncem února a pravidelně jsem je zalévala.  Začátkem dubna už měly deseticentimetrovou nať a bohatý kořenový bal, tak jsem je zasadila ven a hodně přihrnula, aby téměř nekoukaly ze země. KOncem května jsem sklidila slušnou dávku, která nám vystačila na dobu, než dorostly ostatní brambory. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kozelka - (21) - 48.64 (?), 26.10.2008 14:40

Záleží, kde brambory budete pěstovat. V Polabí a na Jižní Moravě se také někdy sází už v únoru, ale takový normální termín je "na Josefa". Aby nať nezmrzla a sklizeň byla brzy je dobré mít nějaký nakryv - nejčastěji bílou netkanou textílií typu Pegas. To pak sklizeň je již od poloviny května. Je dobré i naklíčit nebo narašit, nejlépe i zakořenit - jako to udělala Daniela.

V ostatních podmínkách je optimální sázet v dubnu, po 1. květnu kdosi spočítal, že pak už klesá výnos, ale není to pravda. Předloni po tuhé zimě se také dalo sázet třeba až v červnu a jaké byly výnosy! Vždy ale záleží na zdravotním stavu sadby, přípravě sadby (naklíčení, narašení) a povětrnostních podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 6.11.2008 20:16

Takto postavená otázka je velmi zajímavá. Je to opravdu zvláštní, ale v dané situaci je faktem to, že je opravdu moc pozdě, ale zároveň je příliš brzy. Je to takový - a já se to nebojím říct - paradox. Samozřejmě se najdou šťouralové, kteří se budou přít o to, zda je víc pozdě, nebo víc brzy. Ale rozřešení tohoto problému patří myslím už na akademickou půdu. A věřím tomu, že pokud se najde štědrý sponzor, jistě se najde dost vědců, inženýrů a vzdělaných lidí, kterých máme v naší zemi dost a dost, kteří budou ochotni se zápalem jim vlastním pokusit se tento zahrádkářský oříšek rozlousknout, i kdyby to mělo trvat i několik let. Jistě to bude práce nezáviděníhodná, těžká a nevděčná. A proto jim, milí přátelé pěstitelé a chovatelé, držme palce. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 7.11.2008 10:57

Protože mám dobrý sklep, nevidím v časném sázení žádnou výhodu, tudíž sázím obvykle na 1. Máje nebo i po něm. V tu dobu, i později,  mají uskladněné hlízy z loňska oproti novým jen trochu silnější slupku a klíčky sotva pár mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.102 (?), 8.11.2008 19:35
Když vysázíme spíš jak 1.5. tak jednoduše zmrznou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.241 (?), 9.11.2008 5:43

Kupujete sadbu zemiakov, alebo jednoducho pouzijete zo starej urody? Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.41 (?), 10.11.2008 18:43
Používám svoji, ale jednou za čas to také obměním
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika