Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zemiaky sa daju pestovat aj tam, kde neprsi 2 x denne a preto ani kvapkova zavlaha nemusi pracovat 2 x denne. Naopak, riskujete ze vase utopene rastliny chytia nejaku chorobu. Prietoky su dostatocne velke, aby ste zavlazili niekedy v noci nad ranom a mali pokoj aj na niekolko dni. Nevidel som zavlahu, co bezi 24 h.

Ja pouzivam kvapkovu hadicu, ktoru nevytahujem pri ohrnovani zemiakov. Polozim k malym rastlinam. Jednoducho ju zasypem, ked su rastliny vacsie. Nikdy som s tym nemal problem. Neviem si predstavit, ze by som ju vyberal. Kedze mam na mikrozavlahe rastliny, ktore potrebuju viac vody, k zemiakovej hadici som dal plastovy kohut, a pustil som ju len niekedy, ked bolo velke sucho. Mikrozavlahu som pustal castejsie, kvoli inym rastlinam. Raz alebo 2 krat 2 dni posebe zavlazene zemiaky so zakopanou hadicou mali dostatocne vlhku klimu, aby sa zemiakom darilo aj pri vacsich teplach bez zavlahy niekolko dni. Ked boli rastliny vacsie, nebolo treba zavlazovat skoro vobec.

V nasich podmienkach skoro nie je potrebna ziadna zavlaha. Aspon nie na zemiaky. Uspesne sa pestuju aj bez zavlahy. Vynimkou su extremy pocasia, kedy Vam moze zachranit urodu. Mozno je opodstatnena, ked mate suche stanovistia s velmi priepustnou podou, ktora vysycha. 

Zavlaha je opodstatnena pre pestovanie pekneho travnika, ale to je uz iny pribeh.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika