Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Nejčastější otázky, které si pokládáte o WPC materiáluLíbí se vám představa posezení na rovné ploše na zahradě? Uvažujete, že svou zahradu obohatíte o terasu, ale nejste si jistí z jakého materiálu? Přečtěte si, co vás může zajímat o dřevoplastu (WPC) Twinson a třeba se rozhodnete.

Co to je WPC?

WPC je zkratka, která se do češtiny překládá jako dřevoplast nebo kompozit. Každá parketa se skládá z borovicových pilin a PVC. Dřevo pochází z udržitelných lesů s certifikátem PEFC, který zajišťuje, že v těchto lesích se více stromů nasadí, než vykácí a že tedy jde o udržitelné lesy. Na rozdíl od dřevěných teras, které se vyrábí z tvrdého dřeva tropických stromů tak aktivně zabraňujete kácení deštných pralesů a Twinson je tak ekologickou volbou. Materiál je navíc podrobován stejným testům, jako hračky prodávané v EU.


Jaké jsou výhody?

Parkety vypadají jako dřevěné, ale jsou odolnější. Na sluníčku se nerozpálí jako kámen a přes zimu nepopraskají jako dřevo. Oproti dřevu si nikdy nezadřete žádné třísky a nestane se vám, že na mokru uklouznete. Navíc jsou parkety Twinson samozhášecí - nemusíte se bát rodinného grilování přímo na terase.

Jakou vyžaduje údržbu?

Náklady na údržbu jsou téměř nulové. Nechytají se v něm bakterie ani plíseň a není třeba ho impregnovat ani chemicky čistit. Jediné, co budete potřebovat, je voda nebo voda s kapkou běžného nebo ekologického saponátu.

Jak dlouho vydrží?

Twinson je díky svému složení extrémně odolný vůči UV záření, výkyvům teplot, mechanickým zásahům, hmyzu i bakteriím a proto vydrží roky ve stejném stavu, jako po montáži. Společnost Inoutic na každou terasu přidává záruku 25 let.

Jak vypadá?

Díky obsahu dřeva parkety Twinson vypadají jako dřevo, ale všechny špatné vlastnosti dřeva jsou eliminovány přítomností plastu. Z osmi barevných provedení si určitě vyberete.

Kam se hodí?

Twinson parkety se hodí na zem jako terasový materiál, ale i na ploty. Můžete si z nich vytvořit neprostupnou bariéru a zajistit si tak soukromí v elegantním stylu. Mokré dřevoplastové parkety nekloužou a jsou odolné i vůči chlóru, takže se výborně hodí jako terasa k bazénům, i nebo jen jako orámování okraje bazénu pro větší bezpečnost.


Na co myslet před montáží?

Jak budete chtít terasu využívat? Jako plochu pro odpolední posezení, nebo setkávání s přáteli? Chcete, aby na ni dopadalo sluníčko po celý den, nebo aby byla spíše ve stínu? Zamyslete se nad velikostí a umístěním tak, aby vás terasa těšila přes celý rok. Technické věci zajistí řemeslníci, kterých se ptejte na vše, co vás zajímá.

Kde se můžu dále informovat?

Na webových stránkách výrobce dřevoplastu Twinson, společnosti Inoutic, můžete zadat nezávaznou poptávku a vybrat si z mnoha českých řemeslníků. Zabere to jen pár minut a vy získáte informace přímo od lidí, kteří vám budou vaši terasu montovat.PR, 27. srpna 2017Stránka pro tisk | Úvodní stránka

TIP: Diskutovat o této problematice můžete v diskusním fóru >>

Máte na zahradě studnu?
Ano
72%
Ne
28%
Předpověď počasí
DNES
DEN 18/22°C
NOC 12/8°C
Podrobná předpověď >  
Vybrané články
Živé ploty - založení a péče
Květen na zahradě
Pěstování rostlin v nádobách
Červen na zahradě
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů