Zmrazování fenyklu



Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 244.96 (?) 
6.10.2018 10:51, zobrazeno: 9651x

Nemáte někdo zkušenost se zmrazováním fenyklu?Letos jsem ho nasela, natˇ je vysoká, je jí dost, ale bulvy nic moc..tak uvažuju že jimrazím jako kopr



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.159 (?), 6.10.2018 22:43

Jsou dva typy fenyklu. jeden pěstovaný pro nať a semeno (kořeninový) a druhý pro zdužnatělou bázi (bulvový). Vy máte odrůdu pro semeno. Takže je to asi jako kdyby jste měla řapíkatý celer a divila se. proč nemá bulvu.

Osobně bych listy sušil a následně používal jako sušené bylinky do směsí.

Stejně jako mrkev, kmín a petržel jde o dvouletku. Pokud rostliny zkrátíte jen nad spodní růžicí a překryjete slamou, přezimují a příští rok můžete sklízet semínka.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.10.2018 7:52

To bych tak s jistotou netvrdila, já ho sadím už několik let a letos ani u nás bulvy opravdu nestojí za nic. Zatím jsem ho nesklidila, risknula jsem i to, že ho sejme mrazík, protože zatím nějak nebylo co sklízet. Čekám, že třeba zaprší a ještě se nalije, i když většinou to skončí spíš vyhnáním do květu a je po bulvě úplněno Tedy pokud se nemýlím. Mám ten dojem, že mi na záhonu ponechaný malý, do květu vyhnal ještě v témže roce??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.19 (?), 7.10.2018 15:45

jenže jsem ho kupovala v sáčku jako fenykl bulvový, takže těžko půjde o jiný druh.sice se na některých tvočří bulvy, ale jsou dost malé.ostatně to platí o víc druzích zeleniny, bylo suché léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.6.2019 20:11

Máte tedy někdo zkušenost se zmrazováním nebo sušením feyklové natě. Zase mi vyrostl dvoumetrový fenykl a chtěl bych ho zakonzervovat než vykvete.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.90 (?), 25.11.2019 13:05

Letos jsem vysévala bulvový fenykl na přelomu prázdnin, v tom suchém, horkém období. Pochopitelně pilně zalévala. Bylo to sice málo, ale přesto časem vzešel. Jenom jsem ho vyplela a projednotila, pilně zalévala, ale nejvíce mi narostll až na podzim, když přišly deště. Nestačíme ho včas spotřebovat, tolik ho mám, tak hledám možnosti uskladnění či jiné úpravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 26.11.2019 7:15

Ja som raz skúšal zmrazovať celé feniklové buľvy, no po rozmrazení stratil na aróme a bol vodnatejší. V podstate ako takmer všetko, čo sa zmrazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika