Zmrazování fenyklu



Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 244.96 (?)
6.10.2018 10:51

Nemáte někdo zkušenost se zmrazováním fenyklu?Letos jsem ho nasela, natˇ je vysoká, je jí dost, ale bulvy nic moc..tak uvažuju že jimrazím jako kopr



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 244.96 (?), 6.10.2018 10:51, zobrazeno: 9680x

Nemáte někdo zkušenost se zmrazováním fenyklu?Letos jsem ho nasela, natˇ je vysoká, je jí dost, ale bulvy nic moc..tak uvažuju že jimrazím jako kopr



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.159 (?), 6.10.2018 22:43

Jsou dva typy fenyklu. jeden pěstovaný pro nať a semeno (kořeninový) a druhý pro zdužnatělou bázi (bulvový). Vy máte odrůdu pro semeno. Takže je to asi jako kdyby jste měla řapíkatý celer a divila se. proč nemá bulvu.

Osobně bych listy sušil a následně používal jako sušené bylinky do směsí.

Stejně jako mrkev, kmín a petržel jde o dvouletku. Pokud rostliny zkrátíte jen nad spodní růžicí a překryjete slamou, přezimují a příští rok můžete sklízet semínka.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.10.2018 7:52

To bych tak s jistotou netvrdila, já ho sadím už několik let a letos ani u nás bulvy opravdu nestojí za nic. Zatím jsem ho nesklidila, risknula jsem i to, že ho sejme mrazík, protože zatím nějak nebylo co sklízet. Čekám, že třeba zaprší a ještě se nalije, i když většinou to skončí spíš vyhnáním do květu a je po bulvě úplněno Tedy pokud se nemýlím. Mám ten dojem, že mi na záhonu ponechaný malý, do květu vyhnal ještě v témže roce??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.19 (?), 7.10.2018 15:45

jenže jsem ho kupovala v sáčku jako fenykl bulvový, takže těžko půjde o jiný druh.sice se na některých tvočří bulvy, ale jsou dost malé.ostatně to platí o víc druzích zeleniny, bylo suché léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.6.2019 20:11

Máte tedy někdo zkušenost se zmrazováním nebo sušením feyklové natě. Zase mi vyrostl dvoumetrový fenykl a chtěl bych ho zakonzervovat než vykvete.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.90 (?), 25.11.2019 13:05

Letos jsem vysévala bulvový fenykl na přelomu prázdnin, v tom suchém, horkém období. Pochopitelně pilně zalévala. Bylo to sice málo, ale přesto časem vzešel. Jenom jsem ho vyplela a projednotila, pilně zalévala, ale nejvíce mi narostll až na podzim, když přišly deště. Nestačíme ho včas spotřebovat, tolik ho mám, tak hledám možnosti uskladnění či jiné úpravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 26.11.2019 7:15

Ja som raz skúšal zmrazovať celé feniklové buľvy, no po rozmrazení stratil na aróme a bol vodnatejší. V podstate ako takmer všetko, čo sa zmrazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika