Zkraceni Azalek



Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?) 
2.6.2015 20:39, zobrazeno: 6442x

Ahoj, nevim, jestli jsem ve spravne sekci, snad to nevadi:). Potrebujeme zkratit Azalky (dve). Vim, ze se to ma provadet po odkvetu, coz by bylo ted. Manzelka by chtela radikalne, ja nekde pod tim rozvetvenim. Co se stane, kdyz zvolim kompromis a strihnu je nekde uprostred. Ted jsou vysoke neco malo pres jeden metr. Kvetly nadherne, prikladam foto, take detail po odkvetu, podle ktereho byste mi mohli poradit, kde strihnout. Diky moc za event. radu! Sterba


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?), 2.6.2015 20:59

Detail zkracene Azalky mi nejde pridat. (pry prilis velky i po uprave. Foceno novym Nikonem, tak nevim proc:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.111 (?), 2.6.2015 22:29

A proč je chcete zkracovat, když mají jen něco přes metr a tak nááádherně kvetou? Vyholené asi nejsou, protože květenství jsou dost hustě u sebe. Bylo by mi to líto řezat...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.38 (?), 3.6.2015 8:03

A jste si jist, že po odkvětu? Já jsem svoje azalky zkracovala v předjaří, před vyrašením a zvládly to naprosto bez problémů a krásně i kvetly. Odborník nejsem, ale já bych to po odkvětu asi nedělala. Ale nádherné je máte, to je bez diskuze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.230 (?), 8.6.2015 14:20

.. azalka je nádherná! Stříhnout můžete raději po odkvětu, na jaře si budete likvidovat květní pupeny. Doporučuji ale po odkvětu vždy suché květy vyloupnout.. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 8.6.2015 15:11

Doporučovaná doba řezu je po odkvětu. Pokud nehnojíte, pak by bylo ještě lepší řez odložit o rok a rostlinu nastartovat sezonou doporučené péče - hnojení, zálivka. Snáze se pak probouzejí spící pupeny, které jsou blíže kořenům. Vylamování květenství je vhodná věc. Rostliny vytvoří v místě květenství dva (nebo více?) pěkné nové výhony, které mohou už další jaro kvést. Pokud rostlina vytváří semena a semeníky, jsou výhony slabší, květenství v plné míře netvoří.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.3 (?), 20.6.2015 12:40

Diky za odpovedi, ty nejdelsi vyhony jsem pod rozvetvenim zkratil, zbytek nechal:). S.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika