Živý plot z tisu



Stránky: 1,  2   
host - 160.251 (?) 
30.4.2011 22:32, zobrazeno: 21792x

Dobrý den,

neustále řešíme s manželem živý plot, jestli smrk nebo tis. Tak bych se ráda zeptala, jestli někdo neví o plotu z tisu na Vysočině popř. Znojemsko, Telč. Rádi bychom se podívali, jak z něho vypadá živý plot. Děkuji L.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 170.94 (?), 25.5.2011 14:11

Smrk v žádném případě.Tis snese všechno, počínaje suchem, konče drastickým řezem.Naposledy jsem viděl tisové ploty na zámku Kozel.Vypadaly jako dřevěná bedna natřená na zeleno.Prstem bys je nepropíchl.V.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 25.5.2011 22:19

Dobrý večer. Tis je jedovatý a k výsadbě živého plotu je třeba hodně sazeniček, které musíte koupit. Smrk není jedovatý a po dohodě s hajnám je možno získat /zadarmo/ náletové smrčky vhodné do živého plotu. Živý smrkový plot je taky neprůstřelný a snese drsné zacházení. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.243 (?), 26.5.2011 6:50

I já se přimlouvám za tis. Pokud ho nebudete jíst, nijak vám neublíží. Navíc má velké přednosti oproti smrku - dovedete si představit, jak se třeba zmlazuje živý plot ze smrku? Já bohužel ano. A může nastat situace, kdy toto budete třeba řešit i vy po letech. Smrk nikdy neobrazí, tis ano. Pokud řešíte finanční stránku, je samozřejmě lepší smrk, pokud jde o údržbu, volil bych tis. Konekckonců je to jen můj názor, definitivní rozhodnutí je na vás. Jinak jak z tisu, tak i ze smrku jsem viděl hezké živé ploty. Takovou volnější alternativou je i borovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 27.5.2011 18:20

Dobrý večer. Dovolím si nesouhlasit s názorem že smrkový živý plot neobrazí. Musí se respektovat jistá pravidla a smrčky obrazí. Samozřejmě né tak univerzálně jako tis.Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.243 (?), 27.5.2011 20:57

Dobrý večer Zdeňku, zkuste to, ořežte smrk až na holé dřevo a aplikujte ten samý způsob na tis. Ano, smrk obrazí, ale jen pokud mu necháte zelené konce větví, ale o tom jsem se nebavil :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.140 (?), 3.6.2011 17:30

Tis je jednoznačně jedna z nejlepších dřevin na živý plot vůbec. Díky svému dřevu jich ale v našich lesích moc nezbilo, takže se jedná o poměrně vzácnou dřevinu. Navíc se perfektně po zastříhání zahušťuje roste pomalu, což je výhoda, když už máte plot vzrostlý na potřebné výšce. Jenom dneska chce každý všechno hnedka takže si lidé volí rychlerostoucí dřeviny. Sice plot mají hned v potřebné výšce, ale stříhání je potom ke zbláznění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 4.6.2011 21:35

Dobrý večer. Dneska jsem trošku fotil, proto jsem nafotil i něco málo ze živého smrkového plotu.  Živý plot je stár 11 roků. Je již zmlazen a udržován. V pozadí jsou vzrostlé stromy ponechány volně přírodě. Pro ilustraci ještě foto jak smrk zmlazuje, ale musí se respektovat jistá pravidla. Je samozřejmě jasné, že smrk a tis se nadá srovnávat. Hold vše chce své, aby to k něčemu bylo.  Doufám, že snímečky pomohou v rozhodování a obohacení vědení. Zdeněk





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.195 (?), 31.8.2020 22:37
Máme 15 let živý plot z tisu. Je nenáročný na údržbu, nemusí se tak často stříhat, ale má jedovaté červené kuličky. To nám ale nevadí, protože je krásně upravený. Máme i túje s kterými je moře práce se stríháním a padání jehličí. Hned bych je vykopala. Zdraví Soňa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.138 (?), 1.9.2020 8:41

Další zkazky dobré k tomu, aby se zase někdo otrávil. Nenechavé děcka vám pak určitě poděkuji...

Tis je jedovatý CELÝ. Údajně není jedovaté oplodí. Můžete to vyzkoušet.

Byť divoká zvířata údajně tis nežerou a neokusují, tak to není pravidlem, protože uhynulé srnky s tisem v břiše se objevují. Nedej bože, pokud to ochutná domácí zvíře nebo kůň. Nebezpečné jsou tak ořezané větve, které se mohou dostat ze zahrady. Obsažený jed je pro býložravce velice silným jedem, i malé množství je zabije velmi rychle. A smrt je to úděsná. Veterinář pro zkrácení utrpení ani nestihne dorazit a poslední minuty života jsou příšerné. Byl jsem toho svědkem. Na přednášce z toxikologie jsem viděl jak taková otrava probíhá. Hodně nás tehda ze přednáškové síně odešlo na WC.

Rozumný a ohleduplný zahrádkář tohole svinstvo nepěstuje. MIKDY.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika