živý plot - buk nebo habr?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 124.6 (?) 
22.4.2008 14:04, zobrazeno: 86657x

Dobrý den, prosím o Vaše doporučení. Hodně lidí preferuju živý plot z habru. Nedávno jsem viděl živý plot z buku a velmi mě zaujal. Uvažuju v úvahu asi 3x40m dlouhý živý plot na spíše sušší, méně humózní půdě. Plot by měl být velmi hustý, neprostupný, pokud možno nechutnající srnám a pod. a rychle rostoucí, ideálně také protihlukový a větru odolný. Který druh mi doporučíte? +  v jakých rozestupech sázet sazenice? -  stačí v 1 řadě nebo třeba trojspon? Předem moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 22.4.2008 14:57

Habr i buk srnám chutnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.6 (?), 22.4.2008 20:22

díky. Nemáte nějaký zajímavý tip. Jedná se o velký neoplocený pozemek. Vzhledem k tomu, že k vybudování klasického plotu se asi hned tak nedočkáme(je to velká zahrada cca4000m2) napadlo mě jej alespoň symbolicky ohraničit živým plotem. Ideální kritéria druhu viz. titulní příspěvek. P.S. jsem opravdu laik- jak spolehlivě rozeznat buk a habr, když třeba ještě nemá listy? + ty rozestupy? předem díky moc:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 22.4.2008 20:32

Není zač, zkuste se zde podívat na téma : Volně rostoucí živý plot

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.197 (?), 31.10.2008 10:41

Právě řeším dylema, zda buk nebo habr. Ale s největší pravděpodobností se přikloním k buku. A to hlavně proto, že teď na podzim má mnohem hezčí barvu. Habr zhnědne, kdežto buk má krásnou, podzimní žlutou barvu a místy červená. Na jaře mají oba dva pěkné zelenkavé nové lístky, ale zase buku zůstane i na léto veselá pěkná zelená barva a habru listy ztmavnou. Takže je opravdu velmi individuální, co se komu líbí. Jinak co se týče péče jsou na tom oba dva stejně. Oba dva se musí několikrát ročně seřezávat, přihnojovat... takže je to pouze otázka zda vybrat vážného usedlého pána/ habr/ nebo veselého mladíka /buk/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 80.175 (?), 31.10.2008 14:24

Neviděla jsem živý plot z buku, ale buky jsou mou slabostí, určitě bych je dala. A ty podzimní barvy, těch na listech uvidíte daleko víc než žlutou a červenou. Barevně se jim nic nevyrovná, tolik druhů barevných odstínů jsem na žádném, u nás rostoucím stromu neviděla. M.R.

živý plot
živý plot
živý plot
živý plot
živý plot
živý plot
živý plot
živý plot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 86.85 (?), 9.11.2008 22:09

Obrázky k příspěvku z 31.10. jsem vložila až dnes. Živý plot už máte možná vysazený, nicméně než se Vám olistí v příštím roce a s podzimem bude hýřit barvami, může Vám pohled na to, jak asi bude vypadat, udělat radost. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 86.85 (?), 10.11.2008 0:28

Už jsou "malinko přerostlé "a na živý plot se nehodí, ale barvu olistění mění taky. M.R.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.2 (?), 26.11.2008 19:49

V podstatě je to jedno, buk je hezčí v zimě, habr na jaře, oba dva velice pomalu narůstají (když je teda nemáte u potoka), ale nějaký rozdíl by tu byl. Habr tak zvěř neožírá jako buk, schválně se jděte nad jarem do lesa podívat. A buk se hodí spíše na živé stěny něž 2 metrové ploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.247 (?), 27.11.2008 12:13

Kde je takové pěkné místo s kapličkou, co je na těch fotkách? Tini

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika