živý plot



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 136.18 (?) 
6.3.2006 23:02, zobrazeno: 95522x

Potřebuji založit živý plot, který rychle dosáhne požadované výšky 1,5-2 m, pokud možno ne příliš náročná údržba. Není rozhodující, jestli listnáč nebo jehličnan, pouze však neopadavé, podstatná je co nejvyšší hustota hned od země. Klimatické podmínky trochu drsnější-Voticko, umístění většinou   polostín. Potřebuji osadit 80-100 m, tak i cenová dostupnost hraje svoji roli. Může mi prosím někdo z Vás poradit? Nedávno jsem viděla živý plot ze smrků, udržovaná výška, ošetřovaný křovinořezem. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Poraďte prosím.

Děkuji, Jiřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 191.35 (?), 7.3.2006 18:38
Dobrou zkušenost mám s habrem, trochu teď vychází z módy, ale je to standard. Sazenice se dá koupit za i za 20 korun. Snese všechny podmínky i polostín. Zajímavé je, že listí schazuje až na jaře, při rašení nových lístků. Dvakrát do roka se musí zastřihnout dle potřeby  /na jaře a asi začátkem července/. Je to hezký listnáč, tůje do našich zahrad moc nepatří. Sází se asi půl metru od sebe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.132 (?), 12.3.2006 22:02

Moc děkuji za Váš příspěvek. Habr důvěrně znám, na zahradě už je pěkných pár let kolem posezení. Pokud to je jako u nás a dohled od lesa, sazenice se získají snadno. Bohužel se mi nepodařilo docílit požadovanou hustotu od země. Myslím, že jsem udělala zásadní chybu v tom, že jsem si včas neuvědomila, že požadovanou výšku musím docílit postupně i výškovým řezem, abych tak docílila spodní zahuštění. Mám pravdu ? Předpokládám, že mohu docílit nápravy zmlazením. Zřejmě s tím máte zkušenosti, v jaké výšce od země mi doporučíte radikální řez? Teď je síla kmene u země cca 5-8 cm. Opadavost listí na jaře považuji za nevýhodu. Zahrada (ne malá cca 1800 m) je shrabaná, uklizená a pak nastane invaze habrového listí. Za Váš další příspěvek předem děkuji.     

Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.35 (?), 14.3.2006 20:58
No, řezal jsem ho postupně, hned od malých proutků. Má větve až na zem, že je i problém sekat trávu. Zmlazení snese i hodně u země.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 14.3.2006 21:00
Ještě.... mám zkušenost, že i 5 cm nad zemí asi 5 let starý krásně obroste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.131 (?), 29.3.2006 18:17
Teď to bude 3. léto, co mám okolo plotu zasázený habr jako živý plot. Je to na dost větrném místě. Je už vysoký asi 60 cm, ale neni moc hustý. Nevím, jestli ho mám zkrátit teď na jaře a hlavně na kolik centimetrů, aby se víc zahustil.  Děkuji za  radu Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.242 (?), 21.3.2006 19:31
Pokud živý plot ze smrku jednou neořežete, větve stačí zesílit natolik, že je elektrické plotostřihy nevezmou. Jinak dobře roste neopadavé ligustrum (ptačí zob)které lze velmi dobře zapěstovat odspodu. Je i dobře zimovzdorné, plody jsou ptačí potrava a také tu hnízdí. Dá se i dobře napěstovat z řízků nebo koupit, cena cca 30,- dle regionu a velikosti. Zdraví Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.89 (?), 5.4.2006 14:15
Kdy je nejlepsi takovy habr vysazet jako zivy plot? Prospeje mu to i ted, na jare? Chytne se vubec?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.205 (?), 20.4.2006 19:21
smrkovy strihany plot kdyz ma byt pekny tak je dost pracny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.134 (?), 7.5.2006 21:00
Nejlepší živý plot je z thuje Brabant,prodává se v každém supermarketu a 1 m vysoká vyjde na 87,-.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika