Vzdálenost tůjí při výsadbě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 145.195 (?) 
3.11.2009 19:54

souhlasím s p.Stanislawem o nemodních tújích-nevím kde spousta lidi tyto informnace pochytila o tom že túje jsou maloměštácký vkus je to od nich hnus se takhle vyjadřovat o něčem když o tom nemám ani páru. zahradník 20let praxe (lesoparky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 129.96 (?), 24.11.2009 14:04

Podle některých diskutérů mám asi špatný vkus.  Je mi líto, ale tůje mi připadá krásná a do živého plotu ideální.

Živé ploty z listnáčů jsou také hezké. Ale napodzim je třeba si vyhrnout rukávy a hrabat listí. A když to shrabete, tak je Vám vidět do zahrady jak do cíle. Krom toho listnáče, aby trochu vypadaly v létě, je třeba zkrátit a napodzim ještě jednou. Tůje se zastřihnou jednou v září, přírůstky jsou nesrovnatelně menší a je pokoj. A i v zimě je plot neprůhledný.

Kromě toho je pohled do sytě zelené stěny velice příjemný a uklidňující. Alespoň tedy pro mě, nikomu to nevnucuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.162 (?), 6.3.2010 23:17

Přesně tek. Můj názor je stejný. Vymyslet tisový plot pro zahradu s malýma dětma, psem atd. není moc OK... i když červené míšky jedovaté nejsou, lákat budou. Listnatý plot je podle mě naprostý nesmysl... musí se o něj pečovat, je většinou "ostrý" (konce větví) a na podzim se pod ním drží bezvadně binec, který nejde ničím normálním vyhrabat. Až budu stavět, obeženu zahradu maloměšťáckýma tujema, na které nebudu muset 10 let ani šáhnout a budou pořád pěkně zelené. Až budu mít na zahradníka, který mi bdue denně tančit kolem plotu s křakořezem, tak si pořídím habr nebo něco jiného vznešeného. Jinak tady všichni mluvili o těch milionech možností místo tůjí a zazněly tu všehovšudy tři, tis, hruška a habr. Tak bezůdržbový matroš jako je hřbitovní tůje myslím neexistuje. Ale nejsem architekt, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.59 (?), 18.3.2010 13:11

K těm tůjím ještě z jiného soudku, sousedi mají tůje, už hooodně vysoké a teď jim chcípá jedna za druhou :-) tak, že normálně zhnědnou a uschnou. Zajímalo by mě, jestli je to stářím nebo nějakou chorobou :-) sousedi pod námi mají totiž tůje taky hrozně vysoké a lezou nám skrz plot (vysoké myslím cca 6 metrů, ale nemám odhad, rozhodně to už není plot, ale stěna, jsou vyšší než 30 letá neudržovaná třešeň, kterou mají hned vedle)

Docela bych nějaké prořídnutí ocenila :-D tak jestli se můžu těšit, že je taky choroba napadne. Stíní nám půl zahrady. :-) Hlavně aby taky nenapadla nějaké jiné dřeviny...

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.25 (?), 14.10.2010 19:18
No záleží jak to chcete, pokud jako plot z tůjí tak cca 50-70 cm. Záleží také na odrůdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.35 (?), 13.9.2015 17:26

prosim o radu. Vzdalenost sazeni thuji od sebe se mysli od kminku po kminek nebo aby mezi thujemi byla urcita vzdalenost? Nevim jak pri sazeni to merit.Dekuji Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 13.9.2015 18:25

Dírka od dírkywink, často se chybuje i při sázení u např. pletivového plotu-to už ovlivniloangry spoustu sousedů... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 14.9.2015 10:47

Dobrý den, vzdálenost je myšlena mezi kmínky. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.35 (?), 19.9.2015 13:37

dobry den, zasadila jsem thuje smaragd 50-60cm od sebe.Bylo mi doporuceno je sazet 50-70cm od sebe. Ale tady jsem se docetla, ze se muzou sazet i klidne 70cm a dale. Chci aby se mi spojili a byl z nich plot cca 2m vysoky. Ptam se je to v poradku, ze je mam na vzdalenost 50cm nebo to mam moc blizko u sebe a nepujdou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika